Pytanie:
Jak zdiagnozować problem z elektronicznymi klockami i silnikami?
user3408
2015-12-19 22:23:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje dzieci i ja niedawno złożyliśmy 42030 RC Ładowarkę kołową VOLVO L350F (poza tym: z 1600 elementami i inwestycją czas ten zestaw prawdopodobnie przetrwa w nienaruszonym stanie aż do śmierci termicznej wszechświata, ponieważ nikt nie chce poświęcenie dnia lub dwóch na ponowne złożenie go w coś innego).

Gdy tylko wyjęliśmy go z pudełka, wiedzieliśmy, że prawdopodobnie wystąpił problem, ponieważ żaden z silników nie działał, gdy łączyliśmy je razem i włóż baterie do zestawu baterii i pilota. Zbudowaliśmy go i tak (zbudowanie tego frajera zajęło nam około 7 godzin między nami dwojgiem, którzy nie spali), wiedząc, że jeśli część jest uszkodzona, prawdopodobnie moglibyśmy wysłać zamiennik z LEGO.

Teraz, gdy jest zmontowany, nadal nie działa. Dokładnie sprawdziliśmy wszystko zgodnie z instrukcją. Kiedy używamy pilota, na zmontowanym zestawie nic się nie dzieje. Zapytanie w Internecie przynosi wiele pozytywnych recenzji, ale nic o problemach z tym zestawem.

Jak rozwiązać problem, która część jest uszkodzona lub jeśli wystąpił błąd z naszej strony? Idealnie byłoby, gdyby taka rada miała zastosowanie do każdego zestawu, który zawiera silniki, akumulatory i piloty.

Co do tej pory zweryfikowaliśmy:

 • Akumulator zapala się, gdy go włączamy. Silniki piszczą i obracają się przez krótką chwilę, wskazując, że są zasilane przez odbiorniki.
 • Wszystko odłączone i ponownie podłączone.
 • Przetestowałem zarówno piloty, jak i akumulator za pomocą multimetru, weryfikacja prawidłowego napięcia i natężenia prądu na dwóch stykach na końcu. Baterie nie są problemem : są to zupełnie nowe baterie, które tracą ważność za osiem lat i generują nominalne napięcie i amper.
 • Wypróbowaliśmy różne kanały komunikacji między pilotami a odbiorniki.

Nie byłem w stanie zweryfikować działania bez akumulatora lub odbiorników, ponieważ nie jestem pewien, ile prądu przyłożyć do pojedynczego silnika, ani nie chcę eksperymentować i pogarszać sytuacji.

Co jeszcze mogę wypróbować, zanim skontaktuję się z LEGO i spędzę tydzień lub dłużej, czekając na części zamienne?

Dwa odpowiedzi:
Kevin Reid
2015-12-21 08:14:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie korzystałem z elementów zdalnego sterowania Power Functions, więc nie mogę podać pełnej odpowiedzi na podstawie doświadczenia, ale oto dwa proste testy:

 • Połącz pojemnik na baterie bezpośrednio do każdego silnika , całkowicie pomijając odbiornik pilota. Silniki powinny się obracać, gdy świeci się lampka na pojemniku z bateriami, a przełącznik suwakowy powinien pozwolić na zmianę kierunku.

  Uwaga: Patrząc na listę części 42030, jedną z silniki są silnikiem „serwo”. Nie wiem dokładnie, jak się spodziewać, że będzie się zachowywał po podłączeniu bezpośrednio do pojemnika na baterie, ale opis LEGO sugeruje, że powinien przynajmniej się poruszać.

 • Użyj dowolnej kamery z podglądem na żywo lub nagrywania wideo (nie wizjera optycznego), takiej jak ta na dowolnym smartfonie, aby patrzeć na nadajnik podczas naciskania przycisków. Sygnał podczerwieni powinien być widoczny jako fioletowo-biała kropka.

  (Dzieje się tak, ponieważ większość kamer jest bardziej wrażliwa na światło bliskiej podczerwieni niż nasze oczy, chyba że mają niezwykłe filtrowanie. Można to również zobaczyć z dowolnym pilotem do telewizora na podczerwień.)


W przypadku testów elektrycznych:

Nie mogłem zweryfikować działania bez akumulator lub odbiorniki, ponieważ nie jestem pewien, ile prądu przyłożyć do pojedynczego silnika,

Sugeruje to, że nie wiesz, jak działają obwody elektryczne. Poza określonymi obwodami elektronicznymi nie wybierasz, ile prądu zastosować; obciążenie (tutaj silnik) oczekuje określonego napięcia , a następnie pobiera prąd zgodnie ze swoimi potrzebami. (W przypadku silnika prąd zależy od tego, ile obciążenia jest na wale: silnik, który nie jest do niczego podłączony, będzie pobierał znacznie mniej prądu niż silnik, który jest zablokowany.)

(Jeśli chodzi o ograniczone prądem zasilania, to nieważne.)

Napięcie dla Power Functions wynosi 9 V (lub trochę mniej), jak wskazuje 6 ogniw w pudełku na baterie.

Powinieneś być w stanie przyłożyć 7-9 V do dwóch bliżej środkowych styków wtyczki silnika (dla prostych silników, nie serwomotoru ) i wprawić go w ruch. Jednak wykonanie połączenia bez specjalnej wtyczki będzie trudne, więc jeśli spróbujesz tego dokonać, uważaj, aby nie spowodować zwarcia zasilania. Sugerowałbym nie próbować tego; pojemnik na baterie powinien być niezawodnym źródłem zasilania.

Zamiast tego sprawdź wyjścia pojemnika na baterie za pomocą woltomierza. Pomiędzy dwoma zewnętrznymi stykami powinno znaleźć się około 9 woltów (dla baterii alkalicznych) lub 7,2 woltów (dla akumulatorów NiMH). Między dwoma środkowymi stykami powinno być to samo napięcie, ale zmieni polaryzację w zależności od przełącznika suwakowego.

(Staraj się nie zwierać styków, pozwalając sondom miernika na stykanie się ze sobą, ale jeśli to zrobisz , to nie będzie katastrofalne: pudełka na baterie LEGO mają zabezpieczenie nadprądowe. Jeśli zadziałasz zabezpieczenia, wyjście będzie przez chwilę niskie lub zerowe, zanim się zresetuje.

Podłączyłem silniki bezpośrednio do skrzynki akumulatora i działały. Odbiorniki również zapalają się, gdy są zasilane. Problem prawdopodobnie dotyczy pilotów.
Okazało się, że ten konkretny problem jest inny, o czym wspomniałem w mojej odpowiedzi, ale Twoja odpowiedź jest lepsza w przypadku ogólnego „jak mam to rozwiązać?” pytanie, więc twoje nadal będzie zaakceptowane.
user3408
2016-03-24 23:46:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problem okazał się być znanym problemem z zaciskami baterii w pilotach. Niektóre baterie nie miałyby wystarczającego kontaktu z biegunami dodatnimi ze względu na znajdujący się przed nimi kawałek plastiku. Wykonałem następujące czynności, aby to naprawić:

 1. Usunąłem osłony baterii z pilotów.
 2. Usunąłem wszystkie baterie AAA.
 3. Włożyłem małą płaski śrubokręt za każdym z zacisków dodatnich i lekko zagiął je w kierunku komory baterii.
 4. Złóż wszystko z powrotem.
 5. Ścigałem koty po salonie z działającym teraz zestawem LEGO .

Zrobiłem to po przeczytaniu tego pytania i odpowiedzi na Amazon.

Czy może zadziałać również złożenie małego kawałka folii aluminiowej między baterią a pinem +?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...