Pytanie:
Jak mogę przekonwertować piksele obrazu na rzeczywiste kolory LEGO?
Peter Cassetta
2012-01-29 14:37:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grupa LEGO wypuściła jakiś czas temu kilka zestawów „mozaikowych”, które zawierały przezroczyste podstawki i kilka klocków 1x1. Zastanawiałem się ostatnio, czy podczas tworzenia jednego z nich można użyć obrazu jako odniesienia.

LEGO mosaic

Niestety jest to trudne, ponieważ obrazy cyfrowe mogą mieć o wiele więcej kolorów niż w rzeczywistych kolorach LEGO.

Nie interesuje mnie nic więcej niż klocki 1x1 na podstawce, niezależnie od tego, że na obrazku są inne klocki dodane do tych 1x1. Sceny, które chciałbym zbudować, byłyby w rzeczywistości dwuwymiarowe.

Czy jest może sposób (poza przybliżeniem) na zmianę pikseli obrazu na rzeczywiste kolory LEGO? Czy jest może do tego jakiś rodzaj aplikacji internetowej?

Powiązane: Ile jest różnych kolorów klocków LEGO?

@Ambo100 Nie przeszedłeś niezauważony, ty sprytny dodawaniu tagów, ty! :)
Cztery odpowiedzi:
Sebastian Wahl
2012-01-29 16:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz do tego użyć GIMP-a. Najpierw musisz przeskalować obraz do żądanego rozmiaru. (Jeśli chcesz układać cegły jeden na drugim zamiast na podstawce, użyj innego skalowania y, aby dopasować wysokość cegieł.)

Teraz utwórz paletę, przechodząc do zakładki Paleta i kliknij Ikona „Nowa paleta”. GIMP palette tab

W tym miejscu dodaj wybrane kolory klocków. Możesz znaleźć wartości RGB kolorów do koloru cegły tutaj: http://www.peeron.com/cgi-bin/invcgis/colorguide.cgi

Teraz przekonwertuj na te kolory, przechodząc do „Obraz-> Tryb-> Indeksowane ...”. (Jeśli opcja indeksowana jest już zaznaczona, wybierz najpierw RGB, a następnie kliknij opcję Indeksowane). Powinno pojawić się okno dialogowe „Konwertuj obraz na kolory indeksowane”. GIMP convert to indexed dialog box

Wybierz opcję „Użyj niestandardowej palety” i wybierz paletę, którą właśnie utworzony.

Kliknij „Konwertuj”, aby otrzymać wynik. Jeśli nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany, kliknij cofnij i spróbuj zmienić / dodać trochę kolorów w niestandardowej palecie i ponownie przekonwertuj.

Niesamowite. GIMP rządzi. Pozwól, że upewnię się, że ta metoda działa (nie to, że jesteś niegodny zaufania, chcę tylko mieć pewność) i wtedy ją zaakceptuję!
Można to również zrobić w Photoshopie, przycinając obraz mozaiki do wybranego obszaru, a następnie stosując efekt filtra Rozmycie -> Średnia. Stamtąd możesz zmienić tryb obrazu na indeksowany kolor za pomocą palety kolorów Lego.
Czy ktoś ma paletę dla Photoshopa lub Gimpa, którą może udostępnić? :)
Conrado
2012-01-30 23:45:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz także skorzystać z internetowego programu Mosaic Maker.

mcqwerty
2012-07-26 18:55:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobnie jak „Mosaic Maker” sugerowany przez @Conrado PLG, istnieje „Bricksaic” z Bong 69 Productions.

Z ich strony internetowej:

Program używany do tworzenia mozaiki Lego. Wybierasz obraz, szerokość słupka i rodzaj cegieł, które chcesz użyć, i od razu masz plik LDraw, z którego możesz zrobić mozaikę.

Sam używałem tego oprogramowania i stwierdziłem, że jest kompletne i funkcjonalne z wieloma fajnymi opcjami. Wydaje się, że robi dokładnie to, o co prosisz, robiąc zdjęcie cyfrowe i tworząc „mapę LEGO” części przy użyciu tylko określonych kolorów. (Wybór kolorów to tylko rzeczywiste kolory LEGO).

Lista funkcji (z ich strony internetowej):

  • Wybierz obraz
  • Wybierz stadninę szerokość mozaiki
  • Wybierz jedną z 7 różnych procedur ditheringu
  • Użyj do 41 kolorów z palety kolorów
  • Tworzy plik LDraw
  • Drukuje mapę kolorów
  • Plik ładunków i rysunków utworzony za pomocą Bricksaic
  • Wybierz użycie płytek lub cegieł i kołków z następujących opcji: 1x Talerze - kołki w górę 2x Talerze - kołki w górę (grubość 2 kołków) 1x Cegły - kołki w górę 2x Cegły - kołki w górę (grube kołki 2) 1x Talerze - kołki na zewnątrz 2x Talerze - kołki na zewnątrz 1x Cegły - kołki na zewnątrz 2x Cegły - kołki na zewnątrz

Bricksaic

beakr
2012-02-05 07:30:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na komputerze Mac możesz użyć aplikacji o nazwie Digital ColorMeter, która jest domyślnie wbudowana w komputer Mac. Aplikacja może być używana do analizowania kolorów na ekranie na podstawie ich ocen R G B, więc wystarczy najechać myszą na zdjęcie klocka lego, aby uzyskać półdokładną ocenę, jeśli zdjęcie jest dobre. Jeśli masz program, który może generować kolory na podstawie ocen RGB kolorów, możesz użyć koloru lub możesz zainstalować Hex Color Picker i wprowadzić kody kolorów HTML w próbniku kolorów Mac, jeśli może uzyskać kody kolorów za pomocą określonego programu.

Mam nadzieję, że to pomogło. :)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...