Pytanie:
Czyszczenie między słupkami konstrukcji
Ambo100
2012-06-28 18:32:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka moich modeli rozpakowałem po przeprowadzce do domu jakiś czas temu, te modele leżały w kartonach od kilku miesięcy i wymagają czyszczenia:

A dusty build

Próbowałem sprężonego powietrza, które powoduje, że tylko część pyłu unosi się w powietrzu. Próbowałem też wacików, ale proces jest żmudny i po kilku pociągnięciach wyglądają tak tak.

Co ważniejsze, chciałbym móc czyścić modele bez żmudnego rozbierania, prania, suszenia i ponownego składania.

Coś nie tak z szybkim zanurzeniem się w wodzie? Nie musisz ich rozbierać, jeśli zależy Ci tylko na kurzu z powierzchni.
Suszenie modeli @Pubby może zająć dużo czasu i uszkodzić naklejki. Uważam, że nie usuwa głęboko zakorzenionego brudu.
Dziewięć odpowiedzi:
pcantin
2012-07-13 06:21:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do czyszczenia kurzu z modeli w zmniejszonej skali, rzeźb, figurek lub modeli LEGO używam pędzla artystycznego „Fan”. To najlepsza metoda, jaką znalazłem, aby szybko czyścić kurz bez uszkadzania modeli.

enter image description here

Długie włosy szczotki wachlarzowej w połączeniu z cienką warstwą umożliwiają odkurzenie każdego kształty i powierzchnie bez ryzyka uszkodzenia. Na przykład wyczyści antenę LEGO (tylko 1 kołek) bez upadku. Możesz naprawdę wepchnąć szczotkę w nierówności i pęknięcia, a długie włosy będą się wyginać i sięgać wokół rysów.
Ponadto podczas odkurzania dużego kawałka ustawiłem również wentylator elektryczny na niską moc, aby wydmuchiwał powietrze w mojej pracy stół. Zapobiega to podnoszeniu się kurzu i osiadaniu z powrotem na modelu.

Ogromną zaletą, której nauczyliśmy się po czyszczeniu modeli łodzi, jest to, że doskonale nadaje się również do odkurzania lin (małych kabli). To zadziałało jak urok na moim dźwigu LEGO Technic ze złożonym systemem linek. Dobrze nadaje się również na materiał, więc będzie pasował do peleryny dla minifigurek.

Zhaph - Ben Duguid
2012-06-28 18:49:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy wypróbowałeś jeden z mniejszych przenośnych odkurzaczy? Miałem kilka urządzeń typu „Keyboard Cleaner” na baterie, które zwykle są wyposażone w szczoteczkę i działają całkiem dobrze.

W przeciwieństwie do wystrzeliwania sprężonego powietrza i rozrzucania wszędzie kurzu / okruchów / zanieczyszczeń, są zaprojektowane tak, aby złapać większość z nich.

Battery Operated Vacuum Cleaner

Szybciej niż ręcznie za pomocą szczoteczki do zębów lub wacika.

Byłoby miło mieć jakieś narzędzie, które łączy w sobie zarówno sprężone powietrze, jak i odkurzanie
@Joubarc Możesz coś tam znaleźć!
Niektóre z bardziej zaawansowanych potrafią odwrócić przepływ powietrza, aby wywołać taki efekt. Alternatywnie po prostu odwróć baterie;)
Wypróbowałem ręczny odkurzacz samochodowy, ale nie ma wystarczającej mocy ssania. Zamiast tego użyłem odkurzacza Dyson Animal, aby pozbyć się większości kurzu.
Nathan
2012-06-30 01:55:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z powodzeniem użyłem pędzla do czyszczenia moich pokrytych kurzem MOCów.

Major Stackings
2012-06-29 05:13:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miękka szczoteczka do zębów może wykonać dobrą robotę na zmontowanym modelu. Tylko upewnij się, że włosie nie jest zbyt sztywne. Mogliby zarysować żywioły. To wciąż żmudne, ale łatwiejsze niż waciki.

Polecam użyć pędzla - większego i ok. Bardzo miękkiego.
Rozważałem tę opcję, ale czułem, że wciąż istnieje niebezpieczeństwo unoszącego się kurzu ...
act5312
2012-07-07 03:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj gunk cyberputty, który zbiera kurz. jest to w zasadzie głupia szpachlówka, ale robi to, co mówi, że robi. Cały czas używam go do takich przypadkowych rzeczy. Ostatnio widziałem w Radioshack za 1,99 USD.

Nie mogłem znaleźć linku do tego sprzedawanego w RadioShack, ale [Cyber] (http://www.joker-group.net/technology/index.php?page=cyberclean&language=english) [Clean] (http: / /www.cyberclean.net/cleaning/) wygląda tak, jak opisujesz - i rzeczywiście wygląda na to, że mogłoby to być dobre rozwiązanie również dla LEGO. Jeśli znajdę jakieś, na pewno spróbuję. Przeczytaj także [ten wątek] (http://www.fbtb.net/forums/viewtopic.php?f=15&t=2134) na fbtb, ludzie, którzy tam próbowali, również uważają go za przydatny.
Próbowałem tego od tamtego czasu i dla tego rodzaju zastosowania (zbudowany model, którego nie chcesz rozbierać), powiedziałbym, że jest bardzo dobry - po prostu naciśnij go na modelu i przechwytuje (większość ) Ziemia. Jedyne zmniejszenie rozmiaru, jaki widzę, to ograniczona żywotność rzeczy, więc będziesz musiał go wymienić po chwili, wcześniej, jeśli twoje modele są bardzo brudne.
62Bricks
2012-07-04 19:08:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do odkurzania modeli używam miotełki statycznej. Używają miękkich włókien poliestrowych, które nie rysują się i które przyciągają kurz za pomocą ładunku statycznego. Usunięcie całego pyłu, jeśli jest gruby, może zająć kilka przebiegów, ale działa dobrze.

Mr. Shiny and New 安宇
2014-07-13 10:08:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość odpowiedzi tutaj wykorzystuje różne kombinacje powietrza i szczotek, aby pozbyć się kurzu. Działa to całkiem dobrze; Modele samolotów odkurzałem tymi samymi pędzlami, których użyłem do ich malowania. Popieram też mały przenośny odkurzacz.

Jednak moją ulubioną opcją do odkurzania modeli, które stoją zbyt długo, jest woda z mydłem. Niedawno częściowo zdemontowałem 4483 Lego AT-AT, który od lat stoi na moim biurku. Zdejmij nogi, zdejmij głowę i panele z góry itp. dzieli się na powiedzmy 10-15 dużych modułów. Zanurz je w wodzie z mydłem, a następnie spłucz ciepłą, czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia. Trochę to trwa, aby wyschnąć, ale po zakończeniu jest czysty. Znacznie czystszy niż metoda odkurzania.

W ten sposób prałem również pojedyncze sztuki, umieszczając je najpierw w siatkowej torbie (takiej jak do prania delikatnych rzeczy w pralce), a następnie zanurzając cały worek z częściami w wodzie . Jednak wysychanie zajmuje trochę czasu.

technicguy1
2019-12-19 10:28:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moją ulubioną metodą jest zanurzona szczoteczka do zębów. Działa znacznie lepiej niż jakakolwiek inna metoda, którą wypróbowałem, ponieważ szczotka usuwa kurz, a woda zapewnia, że ​​kurz nie opadnie.

BlockRocker7
2017-03-08 05:26:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu używam odkurzacza Dyson DC39 ze szczelinówką lub narzędziem do kurzu. Jeśli jesteś ostrożny, to działa dobrze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...