Pytanie:
Jaki jest najcichszy silnik LEGO?
technicguy1
2019-07-02 22:41:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest najcichszy silnik LEGO? Próbuję zrobić coś w rodzaju wózka LEGO do kręcenia filmów, ale silniki emitują dużo dźwięku. Zauważyłem, że silnik pociągu jest cichszy niż inne silniki, które mam, ale nadal jest za głośny i nie pasuje do moich potrzeb. Każda pomoc byłaby mile widziana.

Jak duży jest twój aparat? Czy to smartfon czy lustrzanka cyfrowa? Jeśli chodzi o wózek, czy jest to konfiguracja studyjna, czy jest przeznaczona do użytku mobilnego?
Czy byłoby możliwe użycie silników nakręcanych? Albo odłożyć silnik od układu i użyć osi, belek lub sznurków do przeniesienia ruchu na wózek?
Aparat to smartfon i nie jest przeznaczony do użytku mobilnego. Spróbuję tej metody przy użyciu drugiej metody sugerowanej przez zovits, ponieważ nie mam silników nakręcanych.
Właśnie przetestowałem każdy luźny typ silnika, który miałem, a najcichszymi jak dotąd był średni silnik Power Functions Medium (Bricklink # 58120c01, zestaw # 8883), nawet na pełnym gazie. Moje silniki "L" są w czymś i nie mam żadnej nowej wersji liniowej Hub. Myślę, że silnik M w połączeniu z pomysłem zdalnego umieszczenia @zovits jest najlepszym rozwiązaniem poza ręcznym włączaniem niektórych biegów.
@JohnnyB Właściwie stwierdziłem, że silnik pociągu PU był cichszy.
Wszystkie silniki będą mniej lub bardziej hałaśliwe, więc OP i tak nie osiągnie swojego celu, mając cichą konfigurację. Prawdopodobnie możesz użyć Micromotor, ale będzie on słabo działający, więc nie będzie pasował do potrzeb OP. Czy potrzebujemy listy najcichszych silników lub rozwiązania, które działa cicho? To pytanie wymaga wyjaśnienia.
@Alex lista najcichszych silników.
Myśląc nieszablonowo, być może Twoim prawdziwym problemem jest to, że silnik jest zbyt blisko mikrofonu. Co sugeruje albo uzyskanie zewnętrznego mikrofonu do telefonu / aparatu, albo odłożenie silnika dalej i przesunięcie wózka np. za pomocą sznurków i kół pasowych. Ale jeśli tak naprawdę chcesz tylko listy silników uszeregowanych według głośności, to myślę, że to nie liczy się jako odpowiedź.
Jeden odpowiedź:
Ambo100
2020-01-08 21:33:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby ocena każdego dźwięku silników LEGO była praktyczna, prawie wszystkie silniki LEGO są dość hałaśliwe, więc myślę, że najlepiej jest rozwiązać problem głośnego silnika w ogóle.

Moją pierwszą sugestią byłoby, aby najpierw usunąć źródło hałasu, używając wózka obsługiwanego wyłącznie ręcznie, jeśli nie ma takiej opcji (być może wolałbyś mieć precyzyjny ruch zapewniany przez silniki ), wtedy rozważę przesunięcie silnika jak najdalej od mikrofonu, być może za pomocą osi, aby oddalić napęd (podobnie jak w przypadku długiej osi kierowanej użytej w filmie, do którego dołączyłem powyżej).

im szybciej uruchomisz silnik, tym będą głośniejsze, więc może być możliwe uruchomienie silnika z dość niską prędkością, używając wysokiego do niskiego przełożenia z wejścia do wyjścia, możesz zwiększyć prędkość bez głośnych silników. Jednak dźwięk zbyt wielu ruchomych części (przekładni, osi itp.) Może przyczyniać się do hałasu.

Jak inni sugerowali w komentarzach, czy mógłbyś zamiast tego użyć oddzielnego mikrofonu, umieszczonego z dala od silnik? Pomyśl, jak możesz ewentualnie zaizolować silnik przed wytwarzaniem zbyt dużego hałasu, używając materiału pochłaniającego dźwięk.

Rozważ użycie oprogramowania do edycji wideo lub audio, które może usunąć hałas. Na przykład Adobe Audition ma niesamowitą funkcję Spectral Display, która pozwala wizualnie zidentyfikować określone częstotliwości i je usunąć. Wyniki będą się różnić w zależności od jakości dźwięku.


Hałas silnika zawsze będzie problemem, rozważ „nieszablonowe myślenie”. Podsumowując:

  1. Jeśli możesz zbudować coś bez silnika, zrób to.
  2. Przenieś hałas z dala od mikrofonu
  3. Zmniejsz prędkość silnik (dostosuj prędkość za pomocą odpowiedniego układu)
  4. Użyj oddzielnego mikrofonu (lub dub audio)
  5. Użyj oprogramowania, aby usunąć szum silnika
  6. ol >


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...