Pytanie:
Czy możesz mi pomóc zidentyfikować te stare klocki z otworami w ćwiekach?
Timothyp
2018-09-05 19:46:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem dużo oficjalnych klocków Lego ze sklepu charytatywnego. Wśród moich skarbów odkryłem ładunek tych cegieł (około 40).

Na początku myślałem, że to jedne z pierwszych klocków Lego, ale o ile wiem, Lego zawsze miało rury spód ich cegieł. Czy ktoś może mi pomóc zidentyfikować swój rodowód i / lub wiek? Mam bardzo silne przeczucie, że są podróbkami ...

Cechy wyróżniające -

  • Te klocki nie mają nic na spodzie, co mogłoby ich nie przesuwać - nie rury, grzbiety, nic.
  • Większe cegły (od 2x4 wzwyż) mają otwory na całej długości kołków.
  • Wszystkie cegły mają lekko zagłębiony profil względem słupków.
  • Każda cegła ma na spodzie losową liczbę, np. „43”, „78” itp.
  • W podstawowych kolorach czerwonym, niebieskim, żółtym, białym, czarnym i przezroczystym. Mam też zieloną płytkę konstrukcyjną z kwadratowymi otworami na spodzie.

Dziękuję za wszelką pomoc, jaką możesz mi udzielić.

enter image description here

te klocki wyglądają podobnie do tych w [tym pytaniu] (https://bricks.stackexchange.com/questions/9468/are-these-bricks-old-lego-duplo-clones)
Dwa odpowiedzi:
Henrik supports the community
2018-09-05 20:01:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO produkowało plastikowe klocki od 1949 roku i uzyskało patent na rury pod spodem dopiero w 1958 roku, kiedy to zrobiło mnóstwo klocków bez niczego pod spodem.

Wiele (nie pamiętam jeśli to wszystko) z (większych) klocków LEGO z tamtej epoki, ma szczelinę z jednej strony.

Biorąc to pod uwagę, z małymi otworami w kołkach na kołkach 2x4 i lekko zagłębionymi kołkami, te klocki nie przypominają niczego, co kiedykolwiek widziałem z LEGO.

Kwadratowe dziury pod spodem widziałem, więc nie jest to argument przeciwko temu, że twój zielony talerz jest LEGO, ale nie widząc go, mogę nie mówię na pewno.

Pixelstyle
2018-09-14 13:04:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na wczesnego konkurenta. Blue-Box i Rasti wyglądają trochę podobnie, ale to na pewno nie takie. Jestem prawie pewien, że to nie Lego (mam kilka wczesnych klocków Lego, prototypów i klocków wykonanych na licencji).

Ta strona zawiera wiele informacji na temat wczesnych klocków Lego i ówczesnych konkurentów: https://www.inverso.pt/legos/To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...