Pytanie:
Dlaczego figurki DUPLO nie mają żółtej skóry?
jamesdlin
2019-05-16 11:21:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykłe minifigurki LEGO mają żółtą skórę, aby zachować neutralność rasową.

Dlaczego (nowoczesne?) figurki DUPLO używają normalnych odcieni skóry zamiast żółtej skóry? ( Odłóż 10895 na bok, który zawiera wersje DUPLO postaci / minifigurek LEGO ... chociaż rodzi to inne, powiązane pytanie: czy były kiedykolwiek inne figurki DUPLO z żółtą skórą?)

Dwa odpowiedzi:
Magnus
2019-05-20 03:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To doskonałe pytanie. Oto moje najlepsze przypuszczenie, dlaczego tak jest.

Jak już zauważyłeś, minifigurki LEGO System od samego początku były tworzone z żółtymi głowami z konkretnego powodu. Na Lego.com jest napisane:

Wybraliśmy kolor żółty, aby uniknąć przypisywania określonego pochodzenia etnicznego w zestawach, które nie zawierają żadnych określonych znaków. Dzięki temu neutralnemu kolorowi fani mogą przypisywać własne role minifigurkom LEGO.

Pierwsze minifigurki LEGO zostały wykonane z żółtymi głowami, a pierwsze figurki Duplo to wykonane z białymi głowami. Oba zostały wydane około 1975-1976. Teraz, gdy figurki Duplo zaczęły się od mniej rasowej dwuznaczności, linia Duplo szybko wprowadziła pierwsze figurki LEGO z realistycznymi odcieniami skóry, które zostały wydane w 1983 roku. LEGO nie zrobił tego z Systemem figurki do 2003 roku, dwadzieścia lat później.

Zestawy LEGO Duplo są przeznaczone dla małych dzieci w wieku poniżej pięciu lat, dlatego zawierają one wiele jasnych kolorów. Wystarczy spojrzeć na dowolny zestaw Duplo, a zobaczysz, o czym mówię. enter image description here

Dlaczego to ma znaczenie? Cóż, żółty to kolor powszechnie używany w Duplo. Możliwe, że posiadanie przede wszystkim żółtego zestawu i postaci z żółtą buzią może być dla dziecka trochę dziwne. Sprawia również, że postacie wyróżniają się spośród elementów w tle i może sprawić, że zestaw będzie bardziej atrakcyjny na przykład dla Dziadka. „O popatrz! W tym zestawie są urocze ludzie!” Mówiąc wszystko, żółte figurki mogą wtapiać się w głównie żółte zestawy Duplo.

Dodatkowo Duplo jest dla bardzo małych dzieci i prawdopodobnie najlepiej ich nie mylić i nie zastanawiać się, dlaczego tak nie jest. ludzie z żółtą skórą w prawdziwym świecie. Zanim dziecko będzie wystarczająco duże, aby przejść do Systemu, już zrozumie, jak wyglądają ludzie w prawdziwym świecie i nie zmyli ich żółte głowy.

Pamiętaj, że to to tylko moje przypuszczenie.

Przyszło mi do głowy, że może to być mylące. Jestem ciekawy, czy były jakieś badania, które to potwierdzają. I odwrotnie, w przypadku bardzo młodych, podatnych na wpływy dzieci, wystawianie ich na postacie, które, powiedzmy, mają głównie karnację rasy białej, mogą być gorsze. Jeśli chodzi o kolory podstawowe: tradycyjnie stare zestawy System / Legoland również wykorzystywały głównie kolory podstawowe (a czasami dużo żółci, np. Stare zestawy zamkowe, takie jak [375] (https://brickset.com/sets/375-2/Castle )).
@jamesdlin Ciekawie byłoby się temu przyjrzeć. Zakładam, że ktoś zbadał, czy pewne wybory dotyczące projektowania zabawek mogą mieć wpływ na dzieci. Przypuszczam, że tak. Ale znowu, nie jestem ekspertem, to tylko moje najlepsze przypuszczenia.
JohnnyB
2019-07-11 14:06:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten artykuł może dostarczyć pewnych informacji na temat rodzaju badań, które twórcy produktów, tacy jak Lego, mogą wykorzystać, aby „ulepszyć” swoje produkty. Tytuł ma oczywiście być zabawny.

https://nypost.com/2017/04/13/your-baby-is-a-little-bit-racist-science-says/

Jeśli badania sugerują, że niemowlęta / dzieci reagują na takie czynniki, jak odcień skóry, od tego czasu Lego użyje rozpoznawalnych odcieni skóry, aby je przyciągnąć. Przypuszczam również, że realistyczne odcienie skóry sprawiają, że dzieci są łatwiej rozpoznawalne jako „ludzie”.

Ostatnie zdanie w artykule, do którego utworzyłem łącze, zawiera kolejną wykonalną odpowiedź na pytanie. W artykule czytamy: „Rodzice, jak wskazują badania, mogą pomóc w zapobieganiu destrukcyjnym uprzedzeniom rasowym, wystawiając swoje dzieci na kontakt z bardziej zróżnicowaną grupą ludzi”. Opierając się na zdjęciach zestawów, które widziałem, takich jak ten w odpowiedzi Magnusa, wydają się one często zawierać „zróżnicowany” zakres odcieni skóry.

enter image description hereTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...