Pytanie:
Jak naprawić nieszczelną pneumatykę?
Sebastian Wahl
2011-12-03 18:04:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre z moich części pneumatycznych, głównie tłoki, mają uszczelki, które nie uniemożliwiają już całkowitej ucieczki powietrza. Na niektórych częściach są one zawodne, a na innych w ogóle nie działają.

Dlaczego te części są nieszczelne, jak mogę zminimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu podczas konserwacji i / lub prawidłowego przechowywania, i czy istnieje jakikolwiek sposób na naprawę już nieszczelnych części?


Zhaph zasugerował rozebranie tłoka i wymianę uszczelki na oring, jednak omawiana uszczelka nie była zwykłym oringiem i uzyskanie wymiany jest odpowiednio trudne: Parts which makes up a Lego piston Od lewa:
  1. Górna część łącząca wszystko razem
  2. Górna gumowa uszczelka o nieco szczególnym kształcie
  3. Dolna gumowa uszczelka, która jest tylko szeroka gumowy pierścień
  4. Plastikowa przekładka między dwiema gumowymi uszczelkami

Podczas gdy górna część wydaje się być bezpieczna do usunięcia, dolna gumowa uszczelka łatwo ulega uszkodzeniu przy próbie zepchnij go z tłoka. Wielkość presji, jaką mógł utrzymać po kilkukrotnym forsowaniu, stała się ograniczona.

Nie zdawałem sobie sprawy, jaka jest aktualna stawka za [pneumatykę na Bricklink] (http://www.bricklink.com/browseList.asp?itemType=P&catString=159).
Do niedawna od lat nie produkowano zestawów zawierających pneumatykę, więc stały się one raczej rzadkie, a wciąż miały popyt. Myślałem, że już by się poprawił, ale wydaje mi się, że zapasy są nadal niskie ...
Jeden odpowiedź:
Zhaph - Ben Duguid
2011-12-04 02:20:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Części stają się nieszczelne z powodu pogarszania się uszczelek wewnątrz tłoków.

Zwykle uszczelnienie jest wykonane z „o-ringu” - okrągłej gumki (przekrój oraz kształt) - jeśli tak jest w przypadku tłoków LEGO, to możliwe, że o-ringi są wykonane z podobnej gumy jak gumki LEGO, a następnie będą z czasem ulegać zniszczeniu w taki sam sposób, jak gumki.

Nie próbowałem demontować żadnego z moich tłoków, więc nie mogłem powiedzieć, jak łatwo je naprawić - wyglądają tak, jakbyś mógł odpiąć czarną część i uzyskać dostęp do tłoka w ten sposób (jest Klip na YouTube przedstawiający kogoś, kto robi to tutaj, widać też tylko głowicę tłoka, ale nie mogę potwierdzić oringa).

Dobre części samochodowe lub podobny sklep powinien być w stanie sprzedać wybrane zamienniki.

Po moim czasie spędzonym na nurkowaniu niewiele można zrobić, aby temu zapobiec, poza obserwowaniem ich i regularne sprawdzanie ich pod kątem wymiany.

Próbowałem zdemontować jeden i są trzy pierścienie. W dolnej części tłoka znajduje się dość szeroki pierścień wykonany z gumy. Następnie pojawia się mała przekładka ze zwykłego plastiku. Na górze znajduje się dość skomplikowana część wykonana z gumy i niestety to jest ta, która normalnie sprawia kłopoty. Dostanie zamiennika na ten będzie trudne ... W pytaniu dodam zdjęcie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...