Pytanie:
Jak nazywają się minifigurki bez broni z gier planszowych LEGO?
JoshDM
2013-07-27 00:49:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę, że wiele gier planszowych LEGO ma minifigurki, które nie mają ramion i nie mają otworów na broń. Chociaż wydaje mi się, że niedorzeczne jest nie tylko podanie pełnej liczby, rozumiem, że jest to prawdopodobnie głównie ze względu na użyteczność.

Jak nazywają się te mniejsze minifigurki?

Dwa odpowiedzi:
Nathan
2013-07-27 01:04:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Patrząc na ekwipunek jednej z gier LEGO ( tak, jakbyś brakowało części), możesz zobaczyć, że są one wyraźnie oznaczone jako „MICRO FIGURE”

enter image description here

W Bricklink są one znane jako „Microfig”, a Lego Digital Designer nazywa je „Micro Figure.

Patrząc na ekwipunek jednej z gier LEGO ([tak jakbyś brakowało części] (https://service.lego.com/fr-be/replacementparts/#WhatBrick/3874)), możesz zobaczyć, że są to wyraźnie oznaczone „MICRO FIGURE”
@Joubarc - nie wiedziałbym; Ja nie posiadam. Widziałem je tylko na okładkach, jak na Minotaurusie.
Nie mam na myśli zapasów w instrukcjach (i tak nie nazywają części, tylko identyfikatory części); ale zasoby online, które mają nazwy części znane z LEGO. Niestety mój link nie działa bezpośrednio, nadal musisz podać swój wiek i kraj, a następnie „w moim zestawie brakuje elementu”, następnie numer zestawu (na przykład 3874), a następnie po kliknięciu na mikrofigów zobaczysz ich imię. Co ciekawe, ta czerwona nosi jednak nazwę „BABY”.
@Joubarc Wszystkie mikrofigurki w # 3838 są wymienione jako DZIECKO, ale mikrofigurka wydaje się być najczęściej używanym słowem odnoszącym się do tego utworu.
Po raz kolejny stajemy przed tajemnicą nazewnictwa części LEGO - i po raz kolejny wymykają się one nam.
Możliwe, że imię * baby * pochodzi z faktu, że pierwotnie były przeznaczone jako niemowlę dla matki lub ojca w skali minifigurki, chociaż nie mogę znaleźć nic na poparcie tego. Nie oznacza to, że kiedykolwiek był używany w ten sposób; powszechne jest, że wczesne nazewnictwo się zachowuje, mimo że rzeczywiste użycie w praktyce zmienia się drastycznie w czasie. Doświadczyłem tego w pracy deweloperskiej i zarządzaniu projektami, z pewnością utrudnia to nowicjuszom pracę, gdy się pojawi, i wątpię, czy Lego jest na to odporne :)
Fikko3107
2013-07-27 09:45:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mikrofigurki. Opisane przez LEGO jako „Mikrofigurki ... Minifigurki dla minifigurek!” Jeśli chodzi o użyteczność, prawdą jest, że w temacie gier są one używane tylko jako pionki / pionki. Jednak w ostatnich latach widzieli większe zastosowanie. na przykład w zestawie Gwiezdnych Wojen z 2012 roku „Aresztowanie Palpatine'a” jest używany niezadrukowany w kolorze perłowo-złotym do przedstawienia posągu / trofeum. Jeśli chodzi o społeczność, cieszyli się dużą popularnością wśród fanów, ponieważ tworzyli mikro-konstrukcje, a być może nawet bardziej jako piloci dla mikro-robotów.

+1 Dobra odpowiedź na użyteczność. Chciałbym zapytać o użyteczność w osobnym pytaniu.
Tak, coraz częściej pojawiają się również jako posągi - nawet w ramach tematu gier zestawy Heroica zawierały kilka zwykłych szarych posągów.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...