Pytanie:
Czy to LEGO to autentyczny oryginał?
Simone Chelo
2015-10-16 22:54:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem ten element LEGO w używanym magazynie LEGO. Nigdy nie widziałem takiej cegły i nie mogę nawet znaleźć na niej napisu LEGO.

Czy ten klocek LEGO jest oryginalny, może w stylu vintage lub w jakiejś specjalnej edycji, czy jest po prostu fałszywy?

enter image description here

Dwa odpowiedzi:
Phil B.
2015-10-17 00:17:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To klocek Minitalia - firma Lego przez jakiś czas produkowała różne klocki dla Włoch w latach siedemdziesiątych (według najnowszych informacji Gary'ego Istoka: ponieważ oryginalne LEGO uznano za zbyt drogie). Cegły Minitalia mają słabszy plastik (co widać na kołkach na cegle) i nie używaj systemu Tube pod cegłą, ale starszy patent, który ma znaki X. Siła chwytania znaków X jest mniej dobra, ale okaże się, że znaki X w rzeczywistości pozwalają na odsunięcie pół-kołka, czego nie można zrobić w przypadku cegieł rurowych :). Wszystko to jest szczegółowo opisane w wspaniałej książce / DVD Gary'ego

Wow, na pewno tak jest! Smutne jest to, że ... Mieszkam dwa / trzy kilometry od Parku Minitalia! ^^ „Dziękuję bardzo za informacje i linki!
Laz75
2015-10-17 00:42:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zdecydowanie Minitalia, a ponieważ jesteś Włochem, pozwól mi zasugerować bardzo niedawny włoski artykuł z najnowszymi odkryciami dotyczącymi historii i faktycznymi przyczynami powstania linii Minitalia!

Polecam również książkę Gary'ego, jest naprawdę świetna (i pracuje nad nowym wydaniem, które będzie zawierało te ostatnie odkrycia).

Wow, na pewno tak jest! Smutne jest to, że ... Mieszkam dwa / trzy kilometry od Parku Minitalia! ^^ „Dziękuję bardzo za informację i link!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...