Pytanie:
Czy moja potężna biała rakieta żółknie w bezpośrednim świetle słonecznym?
fabian
2018-03-18 19:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem Saturna V i umieściłem go na parapecie, gdzie rakieta jest codziennie wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po napotkaniu kilku efektów zażółcenia na starszych białych częściach, zastanawiam się, czy to przyspieszy ten niepożądany proces odbarwiania?

Możliwy duplikat elementu [Co z czasem powoduje żółknięcie niektórych części LEGO i jak można temu zapobiec?] (Https://bricks.stackexchange.com/questions/9461/what-causes-certain-lego-parts-to-yellow z czasem i jak można temu zapobiec)
Jeden odpowiedź:
Craig
2018-03-19 03:40:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście, że tak. Żółknięcie jest spowodowane ekspozycją na światło ultrafioletowe, które staje się bardziej widoczne, gdy pada na nie bezpośrednie światło słoneczne. Jeśli ma znajdować się w oknie, możesz spojrzeć na szklane osłony, które blokują część promieniowania UV, lub znaleźć dla niego dom w innym miejscu, gdzie jest oświetlony światłem elektrycznym.

Miałeś rację Craig, pożółkło w ciągu miesięcy na wielu, wielu częściach, irytujące. teraz staram się skrupulatnie redukować szkody za pomocą nadtlenku wodoru, który działa mniej więcej


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...