Pytanie:
Rady dotyczące budowy „zgarbionej” dolnej części tułowia mecha?
GipsyD
2019-01-19 22:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolejne pytanie dotyczące mechów, posprzątam najlepiej jak potrafię ...

W LDD pracuję nad jednostką Evangelion z popularnej mangi i anime, Neon Genesis Evangelion, i zdecydowałem się zbudować jednostkę EVA 01 (zdjęcie tutaj).

Zbudowałem całą sekcję nóg („dolne” ćwiartki) Jednostki, ale mam trudności z uchwyceniem „zgarbiony” charakter mecha w Lego, nie mówiąc już o LDD. Nie wiem nawet, od czego zacząć.

Znalazłem ten obraz w Internecie, aby spróbować i pomóc mi w powieleniu czegoś podobnego, ale nie przydał się zbytnio ( tutaj). Ale ten obraz powinien dać ogólne wyobrażenie o tym, co mam nadzieję osiągnąć w LDD.

Każda rada byłaby bardzo mile widziana.

Jak zawsze, dziękujemy za oglądanie!

Cześć GipsyD! Obawiam się, że nie widzę w tekście żadnych pytań poza tym w tytule, które jest niestety zbyt obszerne. Czy mógłbyś zmodyfikować pytanie, tak aby zawierało jedno pytanie, na które odpowiedź może pasować do tego formatu kontroli jakości?
@zovits, Niestety, myślę, że jest to tak proste, jak to tylko możliwe, bez brzmienia całkowicie niejasno. Ale nie bój się, znalazłem rozwiązanie tego pytania, które można znaleźć poniżej ...
Jeden odpowiedź:
GipsyD
2019-01-21 22:14:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ta odpowiedź jest dość długa i złożona, więc wytrzymaj ze mną.

Po kilku godzinach zabawy z LDD w końcu opracowałem projekt, który w pełni odpowiada moim potrzebom w zakresie "tradycyjne" techniki budowania Lego.

Po przekopaniu się w podkategoriach w LDD, natknąłem się na ten blok ( tutaj). To właśnie ta cegła sprawiła, że ​​cała ta konstrukcja była możliwa, ponieważ pozwoliła na uchwycenie „garbienia” w dolnej części brzucha.

Aby uchwycić garbioną naturę tego mecha, skonstruowałem 3 z tych kształtów, aby służą jako budulec dla podbrzusza.

Exhibit A

W środku elementu, o którym mowa powyżej, przepuszczono krótką laskę w dół środek elementu w otworze znajdującym się w środku. Ten zespół jest następnie łączony z cegłą 1x1 z kołkami na wszystkich ścianach z wyjątkiem podstawy. Kawałek laski, który wystaje z tyłu jest zakryty cylindrycznym elementem 1x1, robiąc miejsce na „rdzeniowy” montaż mecha. Cały montaż jest następnie pokrywany dekoracyjnymi montażami i fasadami, jak widać na powyższym obrazku.

Efekt można zobaczyć poniżej -

Exhibit B

Exhibit C

Exhibit D

Exhibit E

Exhibit F

Niestety, nie ma pliku LDD, tylko obrazy.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z prośbą Azirafala, tutaj jest rozkład jednego ze zgromadzeń składających się na zgarbiony charakter Jednostki Evangelion. Zwróć uwagę na krótką łatę przechodzącą przez odniesienie do fragmentu powyżej, zamontowaną na cegle 1x1 z kołkami ze wszystkich stron, zanim zostanie wykończona w cylindrycznym elemencie 1x1 z płytką szczegółów 1x2.

Exhibit G

Cześć GipsyD, czy możesz pokazać, jak element "kręgosłupa" jest połączony z otaczającymi go fioletowymi elementami? Wydaje się, że jest to przydatne również w innych przypadkach o nieparzystych kątach.
Zakładam, że masz na myśli biały kawałek z tyłu każdej sekcji?
Element „kręgosłupa” to biały element z tyłu każdego zespołu, który jest połączony z zespołem za pomocą cylindrycznej części 1x1, wyposażonej w okrągły element 1x1 z otworem.
Nie, mam na myśli sposób, w jaki szary zawias jest połączony z czarnymi i fioletowymi częściami. Rysunek rozstrzelony byłby bardzo pomocny.
@Aziraphale, oczywiście zaktualizuje odpowiedź jak najszybciej
Wspaniale! Personel to „bar, 3 l”, prawda? Czy jest ciasno osadzony w zawiasie, czy porusza się?
Miałbyś rację. Drążek łączący zawias z zespołem to 3-litrowy pręt, najkrótszy pręt, którego można używać w zwykłych modelach przed zejściem do wagi minifigurki. Jak sztywność gotowego montażu. Wyobrażam sobie, że zespół będzie siedział ciasno, ponieważ wykorzystuje tarcie, aby utrzymać swoją formę, ale jest niezwykle elastyczny i ruchomy, dzięki czemu będzie można go ustawić


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...