Pytanie:
Dlaczego nie mogę odtworzyć tego pudełka na kartę SD w LDD?
Alvin Wong
2013-04-28 18:25:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pudełko na karty SD zbudowałem kilka lat temu. Teraz próbuję odtworzyć to w Lego Digital Designer.

Opened

Closed

Jednak kiedy próbowałem odtworzyć wersję zamkniętą, LDD nie chce zatrzasnąć go na miejscu.

A

B

W rzeczywistości moje pudełko po prostu bardzo ładnie trzaska. Dlaczego nie mogę tego zrobić w LDD?

Oto plik WIP .lxf

Cztery odpowiedzi:
jncraton
2013-04-29 03:10:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problem polega na tym, że otwór w cegle Technic nie jest dokładnie na tej samej wysokości co słupek z boku cegły System. Oto slajd ze świetnej prezentacji, który wyjaśnia szczegóły:

enter image description here

Ta różnica jest ledwo zauważalna podczas budowania, zwłaszcza w twoim scenariuszu, ponieważ zawias dodaje trochę luzu, ale myślę, że LDD nie pozwoli im się połączyć, ponieważ w rzeczywistości są odchylone o 0,12 mm.

Próbowałem zrobić kilka zdjęć, aby pokazać, o co mi chodzi, ale nie zrobili tego nie wyszło bardzo dobrze. Oto klocek Systemu (brązowy) połączony z klockiem Technic (niebieski). Na górze ledwo widać różnicę 0,12 mm:

enter image description here

Różnica staje się bardziej oczywista, gdy dodaje się więcej cegieł, aby błąd mógł się pogłębić:

enter image description here

Wydaje się słuszne (widząc przykład klocka reflektora na slajdach prezentacji). Tylko jedno pytanie: czy 0,12 mm to 3 / 10LDU? To wydaje się dziwne (wciąż jestem początkującym w technicznych sprawach LEGO)
Masz rację, że 0,12 mm to to samo, co 0,3 LDU i wydaje się to dziwnym przesunięciem. Domyślam się, że ta decyzja została podjęta w celu stworzenia absolutnie minimalnej różnicy między tymi częściami. Domyślam się, że większość dzieci, które budują z tych części, nigdy nie zauważyła tej drobnej niespójności.
Świetna odpowiedź. Nigdy nie wiedziałem o tym przesunięciu. Dzięki!
LEGO Train Nut
2013-05-01 00:53:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LDD używa dokładnych liczb, przy czym, tak jak w prawdziwym życiu, ABS i poliwęglan mają pewną elastyczność, której program komputerowy nie może uwzględnić. Istnieje wiele dokumentów dotyczących części LEGO, które wyjaśniają, czym jest „legalny” i „nielegalny” build jest. Żadna nielegalna kompilacja nie będzie działać w LDD. Cały czas łamię zasady, ale LDD patrzy na to z czystego zmysłu matematycznego, którego nie da się oszukać. Spróbuj stworzyć zakrzywioną ścianę wykonaną z obciążonych 1x2 w LDD. Możesz to zrobić w prawdziwym życiu, ale nie w programie.

wow
2018-09-13 03:47:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj zdjąć czarny element, a następnie przymocuj go do 2x2 i płytki i przymocuj wszystkie elementy w tym samym czasie enter image description here

TheBrickBlogger
2013-04-28 23:43:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciekawe ... Właśnie tego spróbowałem (z prawdziwymi cegłami) i obie części zdecydowanie ładnie się łączą. Bez stresu ani nic. Zastanawiam się, czy problemem jest płyta 1x2. Może LDD nie może sobie poradzić z tym, że część zawiasowa musi zatrzasnąć się w dwóch miejscach jednocześnie. A co jeśli usuniesz dolną żółtą płytkę 1x2? Czy wtedy się włączy? W takim przypadku być może najpierw przymocuj 1x2 do cegieł Healight, a następnie przymocuj płytkę zawiasu do zawiasu, a następnie obróć ją w kierunku płytki i zobacz, czy zatrzasnęłaby się na płytce 1x2.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...