Pytanie:
Jak można usunąć naklejkę?
Pat Ludwig
2011-10-26 01:01:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Być może w młodości umieściłem kilka naklejek na moich cegłach. W tym kilka, które pokrywały wiele cegieł.

Teraz moja córka ma tendencję do robienia tego samego :)

Jak najlepiej usunąć naklejki, szczególnie te stare?

Czy ktoś próbował WD40?
@Kramii: [Relevant] (http://diy.stackexchange.com/q/6226/2609)
Publikuję to jako komentarz, a nie odpowiedź, ponieważ jest to kwestia marki, ale osobiście używam Goo Gone (tm). Najlepszą techniką, jaką znam, jest usunięcie naklejek paznokciami lub innym twardym przedmiotem, a następnie użycie Goo Gone, aby usunąć pozostałości.
Muszę używać Goo Gone na zewnątrz, aby zapach nie przeszkadzał mojej pani, ale warto pozbyć się resztek naklejki. Nigdy nie używałem tego bezpośrednio na LEGO, ale działało świetnie na przezroczystych plastikowych pojemnikach na żywność, które czyściłem do przechowywania LEGO. Wyglądają jak nowe przy minimalnym wysiłku.
Dziewięć odpowiedzi:
oezi
2011-10-26 01:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

najlepszym sposobem, w jaki się dowiedziałem do tej pory, jest uzyskanie jak najlepszych wyników za pomocą paznokci lub plastikowego noża (nie polecałbym używania metalowych noży ani żyletek - jeśli to zrobisz, uważaj, aby nie zarysować powierzchni cegieł), a następnie usuń pozostały klej:

  • czystym alkoholem lub
  • środkiem do czyszczenia szkła
  • tanim lakierem do włosów (rozpyl 2-3 sekundy bardzo bliskiej odległości, a następnie przetrzeć kawałkiem materiału) czasami również dobrze się spisuje
Ambo100
2012-01-31 23:06:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeprowadziłem własne eksperymenty, aby określić, które metody działają, poprzez przypadkowe naklejenie trzech naklejek (podobnych do naklejek z zestawów LEGO) na prostą ścianę z cegły.

enter image description here

  • Odklejanie naklejek paznokciami palców działało dobrze. W ten sposób zawsze usuwałem naklejki iz mojego doświadczenia nie miałem żadnych problemów.
  • Ogrzewanie ceglanej ściany przez 15–30 sekund, równomiernie za pomocą suszarki do włosów silny> ułatwił ręczne zdjęcie naklejki. Wciąż było dość kłopotliwe, aby wybrać róg, ale naklejka schodzi gładko.
  • Mocne przyklejenie naklejek taśmą sellotape i oderwanie nie zadziałało, nawet po kilka prób. Dwie z trzech naklejek zostały oderwane na pół.
  • Sceptyczny, jeśli chodzi o użycie ostrego ostrza do usunięcia naklejki, odbudowałem ścianę LEGO z stare, zniszczone cegły. Używanie noża rzemieślniczego do usuwania naklejek było bardzo łatwe, jednak istniało ryzyko zadrapania cegły i uszkodzenia.

Nie próbowałem lakieru do włosów, czystego alkoholu ani żadnych innych chemicznych środków czyszczących.

Poważnie? RAZOR OSTRZE NA KLOCKACH LEGO?!?! Nie obchodzi mnie, ile mają lat! To są LEGOS! Musisz ich szanować !!!!!!!!
@J.Walker Wypróbowałem kilka metod z innych odpowiedzi na to pytanie i [jedna z nich] (http://bricks.stackexchange.com/a/35/132) zasugerowała użycie noża.
Lunatik
2011-10-26 01:10:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepiej usunąć jak najwięcej za pomocą środków mechanicznych (plastikowa szpatułka / paznokieć, nic trudniejszego, chyba że lubisz drapać cegły), a następnie użyć „ środka do usuwania lepkich rzeczy”, aby usunąć lepki osad .

Te rzeczy działają na prawie wszystkim bez pozostawiania śladów, Lego jest wykonane z ABS i nie będzie miało na nie wpływu.

Steen
2011-10-26 01:11:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem żyletki, aby usunąć naklejkę, a następnie odrobinę oleju spożywczego, aby usunąć resztki kleju.

Czasami samo użycie taśmy i powtarzający się ruch dubbingu również załatwiło sprawę .

JW8
2011-11-03 00:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie zależy Ci na zakonserwowaniu starej naklejki, usuń ją palcami lub plastikowym nożem, a następnie użyj alkoholu do wycierania, aby usunąć pozostałe lepkie kawałki. Jak zauważyły ​​inne plakaty, metalowe noże / brzytwy pozostawiają ryzyko zarysowania plastikowych klocków - wszystko zależy od poziomu zaufania do umiejętności używania noża / brzytwy.

Używam alkoholu zamiast bardziej agresywnych chemikaliów (takich jak płyn do mycia szyb lub lakier do włosów), aby zmniejszyć ilość potencjalnie toksycznych chemikaliów na cegłach, ponieważ dzieci będą się nimi bawić po usunięciu naklejki.

joshua chrïst
2012-02-01 11:02:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aceton (zmywacz do paznokci) również działa całkiem nieźle, używałam go do usuwania markera i naklejek z moich klocków LEGO jako dziecko. Zdecydowanie nie moczyć w nim cegieł, bo inaczej zauważysz, że po wyjęciu cegła stanie się całkiem gumowata! Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Jak podkreśla Joshua, aceton jest rozpuszczalnikiem, który rozpuści ABS, jeśli pozostanie w kontakcie z elementami przez dłuższy czas.
Benny Popek
2018-08-10 23:01:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam suszarki do włosów, aby trochę podgrzać naklejkę. Następnie plastikowy skrobak, plastikowy nóż lub paznokieć, aby zeskrobać naklejkę i jak najwięcej kleju. Oryginalne naklejki LEGO wyglądają lepiej niż naklejki z rynku wtórnego. Używam odrobiny alkoholu do wycierania na ściereczkę z mikrofibry, aby usunąć wszelkie pozostałości. Usuń alkohol suchą ściereczką z mikrofibry.

To pozostawia ładne, czyste LEGO.

KevinS
2012-05-31 05:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest / był produkt o nazwie Un-Du, który zmiękcza klej naklejek, dzięki czemu można je usunąć i ponownie wykorzystać. Udało mi się znaleźć kilka linków w Internecie, więc myślę, że nadal istnieje. „Opatentowaną” częścią produktu „Un-Du” było przedłużenie narzędzia przymocowane do butelki. Ważną częścią jest płyn, czyli zwykły heptan. Nie sprawdzałem tego z ABS, ale myślę, że warto zobaczyć

Zero
2014-08-03 13:23:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szybkie usuwanie działa cuda. Ponadto, namocz gorącą wodę, a następnie po prostu ją odklej.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...