Pytanie:
W jaki sposób Kaczor LEGO stał się klasyczną ikoną?
Ambo100
2011-12-28 01:53:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ręcznie robiona drewniana kaczka LEGO została wydana w 1935 roku, na długo przed stworzeniem klocka LEGO. Zrobiono wiele innych drewnianych zabawek, które można zobaczyć w Muzeum Lego, ale kaczkę można znaleźć w książkach, rocznym raporcie postępu LEGO, a także w model z klocków LEGO!

Nie mogę znaleźć żadnej historii sprzedaży Kaczek na eBayu, sądząc po ich wieku, wartości sentymentalnej i niskiej produkcji, to musi być bezcenny przedmiot kolekcjonerski .

enter image description here

To z pewnością bardzo ładna kaczka.
Wygląda na to, że według [tego artykułu] (http://lego.wikia.com/wiki/LEGO_Duck) była to jedna z pierwszych zabawek stworzonych przez Lego.
@daviesgeek: Tak, ale zrobili wiele różnych drewnianych zabawek. Niestety artykuł na Wikii nie daje nic więcej.
Dwa odpowiedzi:
Ambo100
2012-01-06 19:42:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wysłałem pytanie do działu obsługi klienta LEGO, a oni odpowiedzieli:

Kaczka LEGO stała się klasyczną ikoną, ponieważ była to pierwsza zabawka LEGO, jaka kiedykolwiek została wypuszczona.

Nie mamy żadnych list miejsc, w których można by sprzedawać ten produkt, ale wyobrażam sobie, że byłby sprzedawany na niektórych targach antyków lub pokazach antyków, więc uważaj!

Nie mamy pojęcia, ile to kosztuje jest wart, ponieważ jest bezcenny w naszych oczach i nie jest już sprzedawany przez LEGO. Nie ma też ustalonej liczby, co może być powodem, że trudno go znaleźć w Internecie.

awe
2012-09-26 18:18:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak powiedział Ambo100, kaczka była pierwszą zabawką wyprodukowaną przez tę firmę. To animowane opowiadanie przedstawia krótkie spojrzenie na kaczkę w procesie projektowania przez Ole Kirka Christiansena.

Film jest bardzo ciekawy jako wprowadzenie do genezy firmy LEGO. Kliknij poniższy obrazek, aby zobaczyć cały film:

The LEGO StoryTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...