Pytanie:
Jak załadować RCX z nowoczesnego systemu?
Weckar E.
2017-10-31 12:42:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem nowy zestaw Mindstorms w pudełku 1.5 z RCX. Mój komputer niestety nie ma połączenia 9-pinowego, a oprogramowanie nie działa w systemie Windows 10. Co oprócz zakupu starego komputera mogę zrobić, aby nadal ładować programy do RCX?

Cztery odpowiedzi:
David Lechner
2017-10-31 20:03:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Kup przejściówkę USB na port szeregowy. Istnieją wieże USB IR Towers, ale sterowniki są dostępne tylko dla starszej wersji systemu Windows. Z drugiej strony nowy adapter USB / szeregowy powinien być zgodny z systemem Windows 10 (system Windows 10 wymaga podpisanych sterowników, więc przed zakupem zrób swoją pracę domową).
  2. Użyj oprogramowania innej firmy. Na przykład Brickx Command Center i leJOS są zgodne z RCX i mają większe szanse na uruchomienie w systemie Windows 10 niż oficjalne oprogramowanie LEGO dla RCX.
  3. ol>

    Znalazłem również tę stronę, która zawiera te same rady, ale z ładnymi zdjęciami i więcej szczegółów: http://www.instructables.com/id/Making-Mindstorms-RCX-Work-Again/

    Uwaga: jeśli używasz Linuksa, to w jądrze jest wbudowany sterownik dla USB IR Tower, więc prawie każdy system Linux będzie „po prostu działał”.

Czy oprogramowanie innej firmy będzie działać na komputerze 64-bitowym?
Podejrzewam, że większość z tego będzie. Sam używałem BrickxCC tylko.
Christina Graves
2018-08-25 00:56:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szczerze mówiąc ... znalezienie komputera w serwisie eBay było DUŻO łatwiejsze! Kupiliśmy IBM ThinkPad z zainstalowanym systemem Windows 2000. Wygraliśmy aukcję, oferując 28 $, a wraz z wysyłką było to najlepsze 40 $, jakie wydałem w serwisie eBay! Laptop natychmiast odpalił, włożyliśmy płytę Lego Mindstorms Robotics Invention System i gotowe! Zainstalował się szybko i łatwo. Wieża USB została rozpoznana od razu, a mój syn programował swojego RCX 2.0 w ciągu 15 minut od otwarcia pakietu eBay! Mamy również zestaw rozszerzeń Mars i zestaw RoboSports. Jesteśmy WIELKIMI fanami 20-letnich systemów RCX!

Chociaż to nie odpowiada bezpośrednio na pytanie, myślę, że jest to przydatny pomysł. Dziękuję za Twój wkład!
Niełatwo znaleźć miejsce, ale fajny pomysł.
Alexander O'Mara
2017-10-31 18:17:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest kilka przeszkód do pokonania.

W przypadku wieży IR potrzebujesz jednego z następujących:

32-bitowy system do uruchamiania oprogramowania. Jeśli nie masz takiego systemu, jedną z opcji jest zainstalowanie starej 32-bitowej wersji systemu Windows na maszynie wirtualnej i przekazanie urządzenia USB do maszyny wirtualnej.

Rijk
2020-04-22 01:31:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

USB RCX Tower obsługuje tylko wersje 32-bitowe, co nie działa w nowoczesnych wersjach systemu Windows. Zgłoszono jednak, że działa w systemie Linux (sam tego nie próbowałem).

Posiadam szeregową wieżę USB RCX, którą podłączyłem do mojego komputera USB (nowoczesny Windows 10) za pomocą (nowoczesnego) Adapter LogiLink AU0002E RS232 ze sterownikiem 64-bitowym kompatybilnym z Windows 10.

Używam leJOS, a ponieważ jest to Java, jako środowisko programistyczne mam wydanie społeczności IntelliJ IDEA. To nie działa z Javą 5 i starszymi wersjami. IntelliJ IDEA nadal obsługuje jednak Apache Ant 1.9.14, który z kolei obsługuje Javę 5 i nowsze.

Java 5 to maksymalna wersja dla leJOS, a minimalna wersja dla Apache Ant 1.9.14, więc Java 5 jest po prostu dobrze. Skrypt budujący Ant może skompilować kod źródłowy Java i wysłać go bezpośrednio do RCX, wszystko ze środowiska programistycznego.

Zacząłem dokumentować wszystko tutaj: https://github.com/oversticht/ lego-rcx-lejos / blob / master / README.mdTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...