Pytanie:
Dlaczego LEGO nie przywraca starych serii takimi, jakimi były „za dnia”
Ryan S.
2012-03-01 14:06:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wielu z Was pewnie może stwierdzić, LEGO przerabiało stare serie i nadawało im nowy zwrot (np. Rock Raiders -> Power Miners, czy jakkolwiek to się nazywa). Dlaczego LEGO nie tworzy ponownie niektórych z tych starych zestawów bez modyfikacji (lub bardzo niewiele)?

Sama ilość nostalgii, która by z tego wynikła, byłaby szalona.

Jestem pewien, że jest wiele powodów, jednak patrząc na niektóre z "nowych wersji" niektórych zestawów, często pojawiają się zmiany w technikach budowania (na przykład poprzez dodanie nowych elementów), które pozwalają albo na dokładniejsze kształty, albo modele bardziej solidne strukturalnie. Poza tym, chociaż może być trochę nostalgii za kupnem oryginalnego żółtego zamku, wolałbym mieć nowe konie przegubowe, które będą dostarczane z WP, niż oryginalne konie wykonane z cegieł;)
Jeden odpowiedź:
Joubarc
2012-03-01 19:51:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, LEGO zrobiło w pewnym momencie ponowne wydanie niektórych zestawów (seria „legendy”), ale potem przestało to robić i prawdopodobnie okazało się, że nie było to zbyt interesujące.

Powody, dla których byłyby to czyste spekulacje, ale przynajmniej techniki budowania i dostępne części ewoluują w taki sposób, że starsze zestawy nie byłyby w stanie konkurować z nowymi. Jak wspomniał Zhaph, konie są bardzo dobrym przykładem.

Nie zapominaj też, że LEGO produkuje zabawki, a ich główną grupą docelową są dzieci. Zapytaj dziecko, co jest fajniejsze, nowy Kingdoms Joust czy żółty zamek? A może jakikolwiek fajny zestaw zamków z lat osiemdziesiątych? Dlaczego wszystkie minifigurki mają ten sam głupi, nieruchomy uśmiech? Dlaczego nie mają alternatywnych twarzy z tyłu głowy? Gdzie są zwierzęta? To prawda, to trochę przesada, ale nadal.

Teraz biorą pod uwagę dorosłych, tak, ale „sama ilość nostalgii” generowana przez ponowne wydawanie starszych zestawów może nie być tak duża rynek, jak byśmy uwierzyli. Nawet dorośli są bardziej zachwyceni nowszymi zestawami (domy modułowe). Kupiłem ponowne wydanie USS Constellation i szczerze mówiąc ... Uważam, że nostalgia jest nieco przereklamowana.

Jest jeszcze cały problem części, które po prostu nie są już w produkcji, a koszt ich odtworzenia zrównoważyłby potencjalne korzyści płynące z ponownego wydania zestawów. (Innymi słowy, nie oczekuj, że kolejki jednoszynowe zostaną kiedykolwiek ponownie wydane).

To powiedziawszy, używają również niektórych „starych” części w nowych zestawach. I zawsze dostaję „nostalgicznego kopa”, gdy widzę stare części ponownie wprowadzone w nowych zestawach.
Hej, zapytaj dorosłego, który jest fajniejszy w nowym turnieju czy w żółtym zamku, a muszę powiedzieć, że naprawdę chcę turnieju - ale może to być spowodowane tym, że nadal mam w swojej kolekcji wszystkie elementy do Żółtego zamku.
Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że może po prostu dostaję się do nostalgii w porównaniu do reszty ich rynku xD
Żaden problem, wyślemy po prostu żółte klocki, a Ty w zamian wyślesz nam potyczki.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...