Pytanie:
Jak mogę przenieść poziomy moment obrotowy na pionowy?
bogen
2013-06-29 03:16:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam konfigurację, w której mam silnik krokowy, do którego podłączam przekładnię. Silnik sprawi, że przekładnia będzie ustawiona poziomo w małym pojeździe. Czy istnieją dobre kombinacje kół zębatych LEGO, które mogą przekształcić poziomy moment obrotowy koła zębatego w pionowy moment napędzający koła małego samochodu, który buduję?

Czy istnieje wiele kombinacji kół zębatych LEGO, które mogą zapewnić tego rodzaju przenoszenie momentu obrotowego?

możesz chcieć pominąć część „klejenia” - może ona sprawiać, że ludzie uciekają z obrzydzeniem, a i tak nie jest to do końca istotne dla pytania
@Joubarc Dzięki za komentarz, robię to, ponieważ zwykłe silniki krokowe zasilane przez arduino muszą mieć „startowy” klocek lego przymocowany do pręta, który się obraca
To powiedziawszy, to pytanie jest bardzo podobne, jeśli nie pełny duplikat, [Najsilniejsza konfiguracja biegów] (http://bricks.stackexchange.com/q/2023/99)
Dwa odpowiedzi:
jncraton
2013-06-29 05:12:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można to zrobić na kilka sposobów. To jedna z najłatwiejszych i najwcześniejszych metod:

gear box

Do tego projektu będziesz potrzebować tej części ( 3650):

crown gear

Możesz również zrobić coś podobnego, używając kombinacji kół zębatych stożkowych lub podwójnych kół zębatych stożkowych:

bevel gear double bevel gear

Ambo100
2015-05-28 02:09:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym omówić dwie inne techniki, które działają dobrze. Obie przenoszą moment obrotowy w poziomie na pion, ale w nieco inny sposób, który moim zdaniem może być przydatny w różnych sytuacjach.


Przekładnie ślimakowe

Worm Gear Illustration

Przekładnie ślimakowe są dość małe (mają mniej niż dwa kołki). Przekładnie ślimakowe są przeznaczone do pracy w jednym kierunku i mogą być napędzane tylko przez oś z przekładnią ślimakową. Możesz uzyskać bardzo wysokie przełożenia, łącząc przekładnię ślimakową z innym biegiem.

Pokrętło z gałką

Knob Wheel Illustration

Koła z gałką są kompatybilne tylko z innymi pokrętła, nie można ich używać z zębatkami. Mogą być używane równolegle (jak standardowe koła zębate) i pod kątem 90 stopni (jak koła koronowe / stożkowe).

Uważam, że przekładnie gałkowe są łatwiejsze i wygodniejsze do obracania ręcznie i wydają się być częściej dołączane do ostatnich zestawów Technic.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...