Pytanie:
Dlaczego Lego użyło tego samego numeru do dwóch różnych zestawów?
Kramii
2011-10-28 09:07:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na przykład Ricky Racoon na swoim skuterze z 1979 roku to zupełnie inny zestaw niż Dom z garażem z 1996 roku, ale mają ten sam numer (324). Dlaczego Lego przetwarza numery w ten sposób? Czy mają szczęście ponownie używać starych numerów?

Jeden odpowiedź:
#1
+15
Erik Olson
2011-10-28 11:47:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętam, jak ktoś pytał o to duńskiego pracownika podczas imprezy publicznej w Stanach Zjednoczonych około 2003 roku. Bardzo pokornym głosem pracownik LEGO po prostu powiedział: „Zapomnieliśmy”. Pracownicy LEGO przyznawali się wcześniej, że używali klockowej półki na stare instrukcje, ponieważ nie mieli jeszcze cyfrowych archiwów firmowych.

Możliwe, że znali liczby i nie widzieli problemu z ponownym użyciem wycofanego numeru. To my, obsesyjni fani, jesteśmy problemem! Kiedy byłem dzieckiem, kiedy tworzyłem swój pierwszy główny katalog LEGO, byłem zdenerwowany, gdy odkryłem, że 540 został ponownie użyty w Swiss Villa, 1973 i Police Units, 1979 (zanim przypisane do Basic Building Set, 1985. Argh!)

Możesz znaleźć wiele przykładów w tym wyszukiwaniu Peerona. Zmień -2 na -3, itp., aby znaleźć więcej warstw. Otwórz zestaw, a następnie edytuj adres URL na -1, aby zobaczyć, co został skasowany (czasami Peeron ma zinwentaryzowany pierwszy zestaw jako -1).

Więc możesz zobaczyć, jak nadal to robią. Ale głównie jest to zrobione w celu wprowadzenia elementów impulsowych, promocji, podstawowych cegieł i linii innych niż cegły. Nie mogę znaleźć zestawu podstawowego, który osiągnął inny numer zestawu po 2000 roku (na przykład zobacz Scorpion Buggy). Może po tym przestali?

Jestem całkiem pewien, że w dzisiejszych czasach starają się tego uniknąć, ale jak mówisz, wtedy po prostu ich to nie obchodziło.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...