Pytanie:
Jaka jest historia bloków „Modulex”?
RedRiderX
2011-10-27 16:44:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem kilka bardzo małych modeli używających czegoś, co nazywa się elementami „Modulex”, a nawet słyszałem, że są one w jakiś sposób bezpośrednio związane z LEGO? Wygląda na to, że ich już nie ma, więc zastanawiałem się, jaka była ich historia?

Już nie w pobliżu? Mam tutaj 2x5! (W pewnym momencie stworzyli [tablicę planowania] (http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=Mx15367), której moja firma nadal używa do zmiany operatora).
@Joubarc Miałem na myśli, że nie wierzyłem, że nadal możesz je kupić nowe. Jestem pewien, że jest wielu ludzi, którzy wciąż mają tam sety.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Joubarc
2011-10-27 16:51:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Klocki Modulex zostały wyprodukowane przez LEGO głównie dla architektów, ponieważ wymiary były łatwiejsze do powiększenia (mają 5 mm we wszystkich kierunkach).

Możesz znaleźć pełną historię (przyznaję, że nie t czytaj) tutaj

Z czasem Modulex zaczął bardziej koncentrować się na oznakowaniu i oddzielił się od LEGO, ale nadal istnieje.

#2
+4
jwueller
2011-10-27 16:51:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W artykule w niemieckiej Wikipedii stwierdza się, że były one przeznaczone dla architektów itp. Są znacznie łatwiejsze w użyciu w przypadku modeli w skali, ponieważ mają 5 mm wysokości (co skutkuje wygodna skala 1:20). Byłoby to dość trudne ze standardowymi klockami LEGO 8x9,6 mm.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...