Pytanie:
Dlaczego cegły Technic mają otwory w kołkach?
user23
2011-10-26 17:58:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Klocki Lego Technic (/ Expert Builder) zawsze miały zupełnie inny wygląd niż zwykłe klocki Lego, z otworami na kołki po bokach, co służyło dość oczywistym celom, ale miały również (o ile pamiętam) puste kołki na górze:

1x4 grey Technic brick viewed from the side

Teraz, gdy te elementy pojawiają się w zestawach innych niż Technic, widziałem je często używane do trzymania rzeczy - są mniej więcej tego samego rozmiaru jako uchwyt minifigurki, więc często tkwią w nich klucze, pistolety, klejnoty i inne elementy dekoracyjne, które muszą stać.

Ale Technic nie ma minifigurek i ma tylko rzadkie dekoracje. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek widział zestaw Technic, który wykorzystuje otwory. Wygląda na to, że byłyby znacznie trudniejsze do ukształtowania, zwłaszcza od momentu wprowadzenia Technic pod koniec lat 70.

Więc dlaczego wprowadzono je w Technic? (A może się mylę i nie zostały one wprowadzone w Technic / Expert Builder?) Czy służyły celowi funkcjonalnemu, czy też były tylko kolejnym wizualnym znacznikiem oddzielającym go od „zwykłego” Lego podczas jego wprowadzenia ?

Siedem odpowiedzi:
#1
+25
Erik Olson
2011-10-26 23:50:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z zasadami formowania, jeśli to możliwe, chcesz, aby część miała jednakową grubość. Ułatwia to płynięcie tworzywa sztucznego, a także stabilność wymiarową (chcesz równomiernego skurczu podczas chłodzenia). W przypadku zwykłej cegły służy do tego usunięcie szczeliny ze spodu kołka. Cegła Technic z otworami przelotowymi miałaby pod kołkiem dużą ilość litego tworzywa sztucznego w porównaniu ze zwykłymi cegłami, co mogłoby powodować niepożądany skurcz i wypaczanie w wyniku naprężeń podczas chłodzenia. Dlatego usunięcie górnej krawędzi pomaga tam.

Jeśli jednak przyjrzysz się belce 1x16 z Expert Builder, zobaczysz plastikowy kanał biegnący od spodu między słupkami 4 do 13 (które są wrotami wtryskowymi; również kołek 8 lub 9). nie ma tego. Ten kanał pozwoliłby plastikowi wypłynąć z bramki wtryskowej bez obracania zbyt wielu rogów. Możliwe jest również, że LEGO zastosowało odwrotną akcję formowania, w której plastik jest wciskany w jedną bramę, a następnie w drugą, kołysząc, aby ułatwić spawanie wielu strumieni wtrysku. Solidne ćwieki mogą zmniejszyć skuteczność tego procesu, ale kanał w tym pomaga. Jeśli kanał był niezbędny do wyprodukowania belki 1x16 w tamtych czasach, a kanał wymuszał wydrążone kołki, to styl pustego słupka był jedynym sposobem na wykonanie belki 1x16. Trudność techniczna wykonania nowej, dłuższej cegły (belki) mogła wpłynąć na wygląd całego systemu Expert Builder.

To tylko moja teoria, ale nadal możesz zobaczyć kanał dla siebie.

Moje testy wskazują również, że wydrążony słupek oddziela się od innej belki łatwiej niż zwykły kołek pełny.

Jest możliwe, chociaż maksymalizowali użyteczność części, wykonując kołek wydrążony. Chociaż zabawną częścią bycia inżynierem jest maksymalizacja więcej niż jednej właściwości naraz.

Więc myślę, że wydrążony kołek wywodzi się z różnych zasad formowania. Koszt plastiku przychodzi potem (i tak, jeśli możesz trochę zaoszczędzić, to robisz).

Kolejna interesująca ciekawostka: wszystkie ćwieki Technic zostały opracowane odręcznie we wczesnych broszurach z instrukcjami Expert Builder. Żartowałem o odtworzeniu tego, pokazując niektórym pracownikom Lego (w 2001 roku), co można zrobić z renderowaniem niereprezentacyjnym, na przykład renderowanie piórem i atramentem z przypadkowym jitterem.

To prawda, że ​​złożoność formowania ma większy wpływ na koszt niż na ilość plastiku.
#2
+14
pcantin
2011-10-26 18:13:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo mnie zaintrygowało to pytanie. Więc majstrowałem przy dwóch belkach LEGO Technic, jednej długiej i krótkiej. „Kołki” na dole belek są dopasowane do otworu na górze słupków.

enter image description here

W przypadku używania otworów na słupki zamiast zwykłych ” pomiędzy nimi otwory z boku belek są odsunięte w połowie odległości. Może to być bardzo przydatne przy pracy z biegami (zapamiętam, że następnym razem będę musiał utworzyć złożone przełożenie).

enter image description here

Ostatecznie zasady są :

  1. Dolna belka musi być krótsza niż górna.
  2. Dolna belka nie może wystawać poza górne końce belki.

Poniższy rysunek pokazuje, dlaczego zasada numer 2 jest ważna. Koniec belki górnej i kołki belki dolnej kolidują ze sobą.

enter image description here

Moje pytanie dotyczy otworów w słupkach, a nie otworów w bokach cegieł i belek.
Próbowałem rzeczy z belkami i zmieniłem moją bardzo złą odpowiedź na tę
#3
+14
Joubarc
2011-10-26 18:39:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim zdaniem nie musisz szukać dalej niż ilość plastiku, a tym samym koszt.

Weź zwykłą cegłę lub płytę (łatwiej) i zajrzyj do środka. Zauważysz, że każdy słupek jest pusty, ale od dołu. Czemu? Po prostu dlatego, że nie ma potrzeby, aby był wypełniony materiałem, ponieważ nie służy to żadnemu celowi. W ten sposób łatwo jest wykonać formę, nie usuwa ona żadnej funkcjonalności z cegły, wszyscy są zadowoleni.

Teraz weź belkę Technic i spójrz na nią od dołu. Otwory Technic znacznie utrudniają uzyskanie formy, która ma wgłębienia pod kołkami. Zatem prostym rozwiązaniem jest umieszczenie wgłębienia w samym słupku, co ma dodatkową zaletę polegającą na dodaniu funkcjonalności do samego kołka. Podejrzewam również, że wytrzymałość belki Technic jest lepsza, jeśli górna część jest pełna.

Zauważ, że to tylko spekulacje; ale w większości przypadków musisz przeanalizować część oczami producenta LEGO (użyj jak najmniej plastiku) i projektanta (mieć część, która pasuje do jak największej liczby innych części). W dzisiejszych czasach jest prawdopodobne, że będą coraz częściej używać pustych ćwieków i nie zdziwiłbym się, gdyby pewnego dnia skończyły na zwykłych cegłach - ale to trochę potrwa, ponieważ w grę wchodzi trzeci czynnik: rozpoznawalność marki. Zwykłe klocki LEGO mają pełne wypustki z wygrawerowanym logo LEGO, a to nie jest coś, co LEGO z łatwością zechce wymienić.

Co ciekawe, teksty z tworzyw sztucznych sugerują umieszczenie logo, aby ukryć bramę wtryskową, która zwykle znajduje się na kołku. LEGO to robi (poszukaj jednego lub więcej logo z kropką w środku), ale nie mam pojęcia, czy byli pionierami, czy po prostu wskoczyli na pokład. Z pewnością jest to teraz część ich stroju.
Ups, brama znajdowała się na rogu cegły w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy była wykonana z octanu celulozy. Więc logo stadniny pojawiło się przed bramą stadniny.
#4
+14
Denis Otkidach
2011-10-26 19:21:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość płyt i cegieł 1 × 2 (i dłuższych) ma kołek u dołu po prawej stronie w środku kołków, który idealnie pasuje do tego otworu.

Plate 1×2

Łączenie w ten sposób zapewnia zmianę o połowę.

Ach, ale co się dzieje w maleńkim otworze w szpilce na spodzie płytek 1x? :)
Szprychy do anten telewizyjnych? Pędy kwiatowe?
[Spider] (http://www.peeron.com/inv/parts/30238) nogi, [pióropusze] (http://www.peeron.com/inv/parts/4502b) (różne rodzaje), Technic [łańcuch links] (http://www.peeron.com/inv/parts/3711), [śrubokręty] (http://www.peeron.com/inv/parts/6246a), [uniwersalne centrum złączenia] (http: / /www.peeron.com/inv/parts/3326)
#5
+6
Nathan
2011-11-03 19:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po uzyskaniu świetnej odpowiedzi na moje pytanie: Kiedy firma Lego zdecydowała, że ​​można włożyć kołek do dziury technicznej? i spojrzała na slajdy PDF, do których prowadzą łącza: http: //bramlambrecht.com/tmp/jamieberard-brickstress-bf06.pdf, na jednym ze slajdów jest napisane, że napis „LEGO” na górze klocka dodaje trochę wysokości, dokładnie 0,14 mm, do cegły. Ta dodatkowa wysokość koliduje z wymiarami Lego dla elementów Technic. Więc dziurkowane ćwieki były prawdopodobnie sposobem na to, aby nadal mieć kolczyk, ale zgolić ten wierzchołek .14mm.

[Szukałem tego pliku PDF] (http://bricks.stackexchange.com/q/202), wielkie dzięki za znalezienie go!
#6
+4
62Bricks
2012-03-11 02:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiadając na część twojego pytania, zestawy Expert Builder nie były pierwszym pojawieniem się pustej ćwieki. Wydaje mi się, że okna w starym stylu były pierwszymi, począwszy od połowy lat 60 .:

enter image description here

Przyczyna wydrążonych ćwieków wydaje się być związana z odsłoniętą spodem twarz stadniny. Wydaje się, że LEGO wolało mieć gładką wewnętrzną ramę okna, niż mieć otwory, które tworzyłyby zwykłe ćwieki. Dlatego przesunęli otwory na górną powierzchnię, gdzie byłyby ukryte w większości zastosowań.

Jest jeszcze jeden funkcjonalny powód, dla którego niektóre nowoczesne elementy mają wydrążone ćwieki: bezpieczeństwo dzieci. Mniej więcej w tym samym czasie, gdy wprowadzono zestawy Expert Builder, LEGO zaczęło używać wydrążonych ćwieków na małych cylindrycznych elementach, takich jak okrągłe cegły 1x1 i stożki, które przechodziły przez cegłę. Miało to na celu zapewnienie otworu powietrznego na wypadek, gdyby jeden (lub więcej) z nich został włożony do nozdrza lub przewodu słuchowego, połknięty lub wdychany. W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku okrągłych płytek i klocków 2x2, LEGO używa w tym samym celu otworu przelotowego na oś.

#7
+3
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-26 19:38:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Płytka 1x2 z 1 gałką (ID projektu 3794) ma ten sam projekt górnej szpilki - zakładam, że z tego samego powodu, co podaje Joubarc - nie można stworzyć wydrążonego kołka od spodu, jak kołek przeszkadza.

1x2 W. 1 Knob 3794
Peeron.com

Przepraszamy, to jest poprawna uwaga, ale -1, ponieważ tak naprawdę nie jest to odpowiedź na nic - lepiej byłoby to połączyć z odpowiedzią innej osoby jako kolejny przykład tej samej zasady projektowania.
@JoeWreschnig Ewentualnie. Odpowiada jednak na część, że w pytaniu, które mówi: „(A może się mylę i nie zostały one wprowadzone w Technic / Expert Builder?)” - wszystkie te, które mam z mojej młodości, są takie, ale mogę nie udowodnij, który był pierwszy.
Klocek skoczka był współczesny Expert Builder, a zestawy kosmiczne wykorzystywały otwór, podłączając do niego pochodnię.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...