Pytanie:
Jak rozpoznać część Lego?
Marco Ceppi
2011-10-26 09:46:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przez długie lata zbierania klocków o różnych rozmiarach i zestawach odkryłem, że podczas moich darmowych kompilacji brakuje mi określonego rodzaju cegieł. W jaki sposób mogę zidentyfikować nazwę klocka i jakie zasoby są dostępne dla tego procesu identyfikacji?

Zwykle myślę o zestawie, w którym przyszedł ten klocek. Następnie szukałem tego zestawu na bricklink lub brickset. Jednak prawdopodobnie działa to tylko w przypadku niektórych osób.
Jeden odpowiedź:
#1
+35
Joubarc
2011-10-26 10:10:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź widoczne numery części

Zwykle działa to tylko wtedy, gdy fizyczna część znajduje się przed sobą.

Poszukaj 4- lub 5-cyfrowego identyfikatora części na elemencie. Są one zwykle drukowane od wewnątrz. Pomocne może być szkło powiększające i dobre oświetlenie. Wiele klocków będzie miało również nadrukowane inne numery, ale tylko 4 lub 5-cyfrowe numery są przydatne do identyfikacji części.

Jeśli możesz znaleźć numer części, wyszukaj go w Rebrickable lub Bricklink. Rebrickable zwykle działa dobrze, ponieważ umożliwia wyszukiwanie według oficjalnego identyfikatora części Lego wydrukowanego na klocku, a numer ten może różnić się od identyfikatora Bricklink z powodów historycznych.

Sprawdź zestaw zapasów

Jeśli wiesz, z którego zestawu pochodzi Twoja część, lub znasz zestaw, który zawiera tę część, możesz przejrzeć spis tego zestawu na Rebrickable lub Bricklink. Wystarczy wizualnie przejrzeć spis części, którą chcesz zidentyfikować.

Przeszukaj katalog części

Możesz wyszukiwać części w wielu witrynach. Na przykład Rebrickable umożliwia wyszukiwanie według nazwy części, identyfikatora, kategorii i koloru, w jakim została wyprodukowana część. Może to pomóc w utworzeniu stosunkowo niewielkiej liczby części do przejrzenia.

Poświęcenie trochę czasu na zapoznanie się z kategoriami części w dowolnej witrynie, którą wybierzesz, jest również bardzo przydatne, ponieważ pozwala szybko ograniczyć wyszukiwanie do kilkuset części w jednej kategorii.

Zapytaj nas

Jeśli nie wiesz ... po prostu zrób zdjęcie i zapytaj tutaj, znajdziemy to: -)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...