Pytanie:
Z jakiego rodzaju plastiku są wykonane klocki LEGO?
mikl
2011-10-26 17:19:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To raczej oczywiste, że klocki Lego są zrobione z plastiku, ale jest wiele rodzajów plastiku.

Czy przepis na klocki LEGO jest tajemnicą?

Bardzo podobny do http://bricks.stackexchange.com/questions/155, ale potencjalnie wystarczająco inny;) W tym pytaniu zauważono, że przezroczyste klocki są wykonane z innego rodzaju plastiku.
Dwa odpowiedzi:
#1
+30
Joubarc
2011-10-26 18:02:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie to zależy od części.

Większość części jest rzeczywiście wykonana z ABS, ponieważ jest to bardzo wytrzymały plastik, ale czasami jest nieodpowiedni lub wręcz niemożliwy w użyciu. Widziałem prezentację na temat problemów z jakością, przedstawioną przez pracownika LEGO w LEGOworld kilka lat temu i, o ile pamiętam, było w użyciu od 10 do 20 rodzajów plastiku. Te, które pamiętam to:

  • ABS (akrylonitryl-butadien-styren) dla większości zwykłych cegieł
  • PC (poliwęglan) dla przezroczystych cegieł, ponieważ ABS nie może być przezroczysty. Z drugiej strony części z poliwęglanu mają zbyt duże tarcie w kontakcie z innymi częściami z poliwęglanu, co sprawia, że ​​są niezwykle trudne do demontażu. Projektantom LEGO nie wolno składać niektórych części PC w modele.
  • Guma na opony i inne elementy gumowe - to dość oczywiste
  • Mniej wytrzymały plastik ( nie pamiętam nazwy) dla części, które są bardziej podatne na wyginanie, na przykład belek bez kołków technicznych.
  • Od 2018 roku elementy instalacji będą wykonane z polietylenu pochodzącego z trzcina cukrowa.

Lista jest długa. Wiem, że prezentacja nie została upubliczniona, ale niektórzy robili zdjęcia, więc jeśli kiedykolwiek ją znajdę, dodam link.

EDYTUJ: nadal nie mogę jej znaleźć, ale wiem został podarowany na LEGOworld w 2006 roku przez Bjarke Schønwandt, który był wówczas Global Quality Manager w LEGO (może nadal nim jest, nie mam pojęcia).

„Z drugiej strony części z poliwęglanu mają zbyt duże tarcie, gdy stykają się z innymi częściami z poliwęglanu, przez co są niezwykle trudne do demontażu. Projektantom LEGO nie wolno łączyć części z PC w modele”. Takie szczegóły są dokładnie tymi, których szukam w tej witrynie. Dziękuję Ci!
"Guma na opony" - Naprawdę? Prawdziwa guma drzewna?
@Fredley Szczerze o tym nie wiem (zapomniałem, że guma może być naturalna), ale na pewno jest syntetyczna. Nie zapominajmy, że LEGO to pierwszy producent opon na świecie (pod względem produkowanych rocznie)
Jestem prawie pewien, że opony nie są wykonane z prawdziwej gumy, ale niektóre z gumek używanych w Technic mogą być. Kauczuk naturalny z czasem ulega degradacji, więc nie zdziwiłbym się, gdyby się dowiedział, że to kolejny syntetyczny związek.
Opony LEGO z czasem ulegają degradacji. Cóż, przynajmniej w modułach GBC tak.
@mikl Rzeczywiście - większość moich oryginalnych czarnych gumek uległa degradacji, chociaż niektóre z nowszych zestawów mają inny styl gumki, która wydaje się nieco sztywniejsza i ma okrągły przekrój, a nie kwadrat.
Polipropylen jest zwykle używany do formowania elementów „ruchomych zawiasów”. Mogę znaleźć na to cytat.
ABS to nie tylko jeden plastik: jest kopolimerem i można go bardzo dostosować, zmieniając dane wejściowe. Istnieją jednak często używane preparaty handlowe.
Warto również zauważyć, że większość klonów to polistyren, który kosztuje mniej więcej połowę ceny i nie może być tak elastyczny jak ABS.
Ja też kocham lego: D
Gumowe części są teraz wykonane z pewnego rodzaju butylowanego materiału. Więc prawie kauczuk syntetyczny.
#2
+10
62Bricks
2012-03-11 05:36:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z listem od przedstawiciela LEGO opublikowanym w tej witrynie:

Opony i materiały elastyczne występujące w niektórych zestawach LEGO są produkowane ze styrenowo-butadieno-styrenu ( SBS), materiał powszechnie stosowany w błotnikach samochodowych i podeszwach butów.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...