Pytanie:
Jak mogę zbudować (automatyczną) stację ładowania Mindstorms?
oezi
2011-10-26 14:31:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę o zakupie LEGO Mindstorms i rozpoczęciu programowania robotów. Jestem inżynierem oprogramowania i fanem LEGO, odkąd byłem dzieckiem, więc brzmi to jak idealne połączenie moich najdroższych hobby.

Ale przychodzą mi do głowy pewne pytania, których po prostu nie mogę znaleźć na stronie Witryna LEGO:

  • Czy można programowo sprawdzić stan naładowania baterii?
  • Jak wygląda blok NXT 2.0, skąd pochodzi zasilanie wszystkich tych silników i czujników, naładowany
  • Czy istnieje możliwość zbudowania jakiejś stacji ładującej, do której mój robot mógłby wjechać, aby się naładować?

Chodzi o to, że chciałbym mieć robota, który jeździ w kółko i robi rzeczy, a baterie są prawie wyczerpane (powiedzmy < 10%). sam pojechałby do stacji ładowania - a gdy był ponownie pełny (> 95%), zszedłby ze stacji i kontynuował wykonywanie innych czynności.

W przypadku „stacji ładującej” powiem, że jest to niepraktyczne, chyba że planujesz pozostawić NXT włączony przez cały czas. (Czego nie polecam robić, na wypadek awarii baterii lub czegoś podobnego). Lepszym pomysłem jest zakup baterii zapasowej.
Pięć odpowiedzi:
#1
+14
Tim
2011-10-26 15:48:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako inżynier oprogramowania prawdopodobnie czułbyś się lepiej w NXC, języku podobnym do języka C, kompatybilnym ze standardowym oprogramowaniem sprzętowym. Następnie możesz użyć BatteryLevel () .

Jeśli chcesz korzystać ze standardowego środowiska programowania, użyj tego niestandardowego bloku.

@Dori Miałem * dokładnie * tę samą edycję, ale nie kliknąłem „Zapisz zmiany”. :)
#2
+10
jwueller
2011-10-27 06:44:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Tak, można sprawdzić poziom naładowania baterii. Ja też jestem inżynierem oprogramowania i robiłem to już w różnych środowiskach (leJOS, NXC).

  2. Nie jest to pobierane. Wykorzystuje standardowe baterie AA. Jest jednak naprawdę poręczny zestaw akumulatorów.

  3. Prawdopodobnie można by z tego zbudować stację ładowania, ale może to być dość trudne. zrobić. O ile mi wiadomo, nie ma możliwości ładowania „bezprzewodowego”, takich jak te, których używają niektóre telefony komórkowe (używanie pól magnetycznych do przesyłania energii czy coś w tym rodzaju). Trzeba by kierować robota w stronę wtyczki, ale zakładam, że jest to możliwe.

Akumulator korzysta z transformatora pociągu LEGO do ładowania, ma wtyczkę 5,5 mm. Wydaje mi się, że podłączenie go automatycznie jest możliwe, ale będzie wymagało trochę manipulacji.
@starblue: Dokładnie. To właśnie próbowałem powiedzieć.
+1 dzięki za odpowiedź - niestety mogę wybrać tylko jeden jako zaakceptowany, więc niech zdecydują głosy
#3
+3
Joubarc
2011-10-27 09:35:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o ponowne ładowanie, pamiętaj, że nikt nie powiedział, że musisz używać baterii AA lub akumulatora. Możesz zbudować własny adapter do ładowania, co oznacza, że ​​możesz również wyposażyć go w inną (mocniejszą?) Baterię i mieć styki ładowania, które są łatwiej dostępne dla stacji ładowania. (Lub użyj ładowania bezprzewodowego, jeśli wiesz jak).

Może to wymagać pewnej wiedzy elektrycznej, ale łatwiej będzie zautomatyzować niż próba podłączenia ładowarki do akumulatora. To powiedziawszy, możesz połączyć oba, użyć akumulatora i użyć przeciętego kabla zasilającego, aby podłączyć go do dużych płytek stykowych ładowarki lub czegoś podobnego.

+1 dzięki za odpowiedź - niestety mogę wybrać tylko jeden jako zaakceptowany, więc niech zdecydują głosy
Żaden problem, ponieważ zadałeś więcej niż jedno pytanie, a ja odpowiedziałem tylko na jedno z nich, moja odpowiedź i tak nie powinna być zaakceptowana.
Myślę, że bezprzewodowa stacja ładowania indukcyjnego chomika jest w porządku! Proste w wykonaniu, przyjemne do oglądania.
#4
+2
Mike Sims
2012-02-05 01:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebujesz bezprzewodowej ładowarki z napięciem i prądem odpowiednim do ładowania robota

tutaj jest łącze do instrukcji, która pokaże, jak zbudować ogólną ładowarkę bezprzewodową. Będziesz musiał dostosować go do własnych potrzeb. tj. wyreguluj napięcie odbiornika, aby naładować akumulator

http://www.instructables.com/id/Wireless-Ipod-Charger/

Z W tym obwodzie powinieneś być w stanie zbudować stację ładującą, której BOT musi po prostu zbliżyć się, aby się naładować. (mała podkładka z nadajnikiem w podstawie i sygnałem naprowadzającym, który robot może śledzić)

#5
+1
Andrey Emelyanov
2014-07-20 11:16:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Projekt odkurzacza Lego NXT obejmował stację ładującą http://www.plastibots.com/index.php/2010/11/13/pulito-features-dflex/To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...