Pytanie:
Jakie są najlepsze opcje przechowywania LEGO?
tooshel
2011-10-26 03:26:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam kilka zestawów Lego i zwykle je buduję, a następnie robię je na tyle małe, aby zmieściły się z powrotem w pudełku do długotrwałego przechowywania. . . ale moim marzeniem jest to, żebym mógł rozebrać swój model na części i uporządkować części i po prostu zachować książki, aby móc je później złożyć z powrotem.

(Czytałem, że możesz pobrać książki w formacie PDF z oficjalnego teraz ... Muszę to wypróbować.)

Myślę, że przydałby mi się jakiś plastikowy organizer z IKEA czy coś w tym stylu. Jakich metod użyłeś? Czy przechowujesz je według rozmiaru i koloru, czy po prostu wrzucasz je wszystkie do pojemników i pozwalasz na kreatywność?

Pamiętam zabawny artykuł na ten temat, który pokazuje, jak ktoś sortował swoje klocki LEGO, gdy ich kolekcja rozrastała się przez dziesięciolecia ... Zobaczę, czy uda mi się ją znaleźć.
Co, szafa bez jakiejkolwiek kontroli temperatury?
@muntoo [ten artykuł lugnet] (http://news.lugnet.com/storage/?n=707) może być tym, czego szukasz. Po prostu ponownie to przeczytałem, naprawdę warto.
@Joubarc Tak, to było to!
Osiem odpowiedzi:
#1
+23
craigmoliver
2011-10-26 05:43:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wolę to, co nazywam metodą „blokowania”. Możesz dotrzeć do prawie każdego elementu w mniej niż 3 krokach.

enter image description here

Zainspirowało mnie to: http://www.evilmadscientist.com/article .php / wydajnelego

Myślę, że możesz mieć kilka „klocków”, ale jeśli chcesz mieć dużą liczbę elementów jednego typu, najlepiej będzie posortować większość klocków LEGO według typu. Kiedy potrzebujesz więcej „bloków”, po prostu je zbuduj. (Może masz robota LEGO Mindstorms, który pomoże ci posortować ...?;))
Wiele świetnych opcji tutaj, ale to naprawdę dało mi do myślenia. Ułożyłem małe części w taki sposób, A NASTĘPNIE umieściłem je w pojemniku, jak opisano w innych pytaniach.
Uwielbiam ten pomysł, zwłaszcza że można go mieszać i łączyć ze zwykłym „workiem lego”, organizując tylko te, które są mniejsze i trudniejsze do znalezienia. Znalazłem także zestaw Flickr dla wszystkich oryginalnych zdjęć autora: https://www.flickr.com/photos/oskay/albums/72157603604216252
#2
+23
LarsTech
2011-11-03 08:44:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem wielkim fanem odpowiedzi Simona Sheehana i sam używam kilku z nich do tworzenia wielu tych małych „technicznych” klocków LEGO.

Ale kiedy Twoja kolekcja stanie się zbyt duża, nadszedł czas poświęcić ścianę swojej kolekcji:

Lego Bins

Znajduję je w Global Industrial Supply:

Global Supply

Te przezroczyste, odchylane pojemniki do przechowywania można układać w stosy, są solidne i prawie idealne do katalogowania elementów według kształtu. Łatwe do znalezienia (w większości), ponieważ widzisz kawałki. Sortowanie według koloru nie jest warte wysiłku - zbyt wiele kolorów.

Jedyną rzeczą, do której NIE są dobre, są duże płyty bazowe.

Niektóre ze standardowych cegieł 4-2, 4-1 cegieł, 2-2 cegieł to zbyt dużo, w takim przypadku mam tylko prostą plastikową szufladę na te.

Coś takiego z Container Store:

Containers

Niedawno kupiłem sporo takich pojemników na napiwki od Global i są BARDZO ładne. Uważam, że są warte dodatkowych pieniędzy - świetne do małych kawałków i specjalistycznych elementów. Można je łatwo układać w stosy i mają z tyłu otwory do montażu.
#3
+20
Simon Sheehan
2011-10-26 04:02:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyjąłem wszystkie moje klocki i położyłem je na stole. Właściwie zajęło to kilka dni. Stamtąd kupiłem plastikowy pojemnik do przechowywania z lokalizacji typu IKEA, który miał wiele pojemników, które się wsuwały. Wyglądało bardzo podobnie:

bins

Są przeznaczone dla rzemiosło, ale Lego to też rzemiosło! Stamtąd posortowałem to w ten sposób:

  1. Cegły 2x2
  2. Cegły 4x4
  3. Płaskie elementy
  4. Duże elementy (pociągi, fragmenty drogi itp.)
  5. Cegły większe niż 5x5
  6. Cegły większe niż 10x10.
  7. Części specjalne (skrzydła samolotu itp.)
  8. ol>

    To naprawdę butelkuje do tego, czego TY chcesz. Zrób spis posiadanych sztuk - bez względu na to, ile masz, napełnij pojemnik pojemnikiem o odpowiedniej wielkości na tyle sztuk.

Mój jedyny problem z szufladami polega na tym, że przewróciłem je i musiałem wcześniej użyć ich zawartości! Może to być dobra opcja, jeśli podłączę to do stołu lub czegoś podobnego!
@tooshel Być może możesz dostać takie, które w rzeczywistości nie wychodzą całkowicie.
Nienawidzę tych rzeczy z zemsty. Ciągle otwierasz i zamykasz szuflady, ponieważ coś staje się niestabilne przy więcej niż jednej otwartej naraz. Dobre do śrub, nie do klocków Lego.
#4
+16
pcantin
2011-10-31 03:57:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od lat korzystam z tych organizerów, które można układać w stosy. Świetnie nadają się do przechowywania, a dostęp do części jest dużo łatwiejszy niż w szufladach. Kolejną dużą zaletą w stosunku do organizerów do szuflad jest łatwość ich transportu.

enter image description here

Być może zauważyłeś, że są teraz puste. To dlatego, że moje dzieci mają teraz 7 lat i postanowiłem połączyć moje klocki Lego z ich klockami (teraz są znacznie bardziej użytkowane). Oczywiście małe dzieci i schludna organizacja nie pasują do siebie zbyt dobrze, więc wróciłem do starych, dobrych pojemników na podłodze. Wolę duże przezroczyste plastikowe z rolkami pod spodem. Możemy je toczyć pod materacem, gdy nie jest używany.

enter image description here

Uwielbiam dźwięk cegieł, kiedy wszyscy kopiemy.

Używając dużych pojemników, używaj dużych, niskich. Dobra rada i jedna z mniej skutecznych metod!
Ten żółty organizer, który masz po prawej stronie na górnym zdjęciu, wydaje się być fajną rzeczą. Wygląda na to, że możesz ponownie uporządkować zawarte w nim sekcje. Czy masz coś przeciwko opublikowaniu adresu URL tego lub czegoś podobnego? Dzięki.
Mam to w centrum remontowym. Google this: Stanley 17-przegródkowy organizer do przechowywania małych części
#5
+10
Lynnea Taylor
2012-11-21 04:42:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Te kosze będą dobrze działać. Inni wspominali o dzieciach i te działałyby dobrze, szczególnie w przypadku dzieci. (Ten można znaleźć na Amazon tutaj.)

enter image description here

Dorośli mogą również używać tego rodzaju lub wybrać przemysłową wersję, taką jak ta :

enter image description here

(Ten można znaleźć tutaj.)

Te montowane na ścianie plastikowe pojemniki w drugim przykładzie są faktycznie używane w profesjonalnych [warsztatach modelarskich LEGO] (http://www.flickr.com/photos/rabidnovaracer/3733471573/in/faves-ambo100/). Są wytrzymałe i bardzo łatwe w użyciu, ale mogą też być bardzo drogie!
#6
+5
mlambie
2011-10-26 06:47:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ze starej prześcieradła można stworzyć worek, w którym przechowywane są klocki Lego, a także służy jako mata do zabawy. Jako dziecko w ten sposób moi rodzice przechowywali nasze klocki Lego, co oznaczało, że nigdy nie mieliśmy trudnego zadania, kiedy trzeba było je spakować.

Jedyne wady to to, że niektóre cegły mogą być trudne do znalezienia. arkusz (w zależności od koloru) i nie ma organizacji.

#7
+2
Maksym Astapov
2017-02-13 02:43:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sortuję cegły według typu. Zwykłe klocki, płytki takie jak 2x3, 2x4 lub 2x2x4,2x2x6 trafiają do dużych pudełek IKEA (800.892.39), a wszystkie inne części do pudełek z przegrodami (Lunar Box, nie jestem pewien producenta). Części ciała i akcesoria są również przechowywane w dużych pudełkach IKEA.

#8
+1
Alexei Martianov
2018-12-06 11:57:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje podejście do taniej strony. Używam małych przezroczystych pojemników po jedzeniu na drobne przedmioty oraz przezroczystych plastikowych toreb. Jeśli pojemnik jest pełny to ten typ trafia do worka. Umieść je wszystkie w dużych pojemnikach typu IKEA. enter image description here

Przeważnie posortowane według typu (nie koloru), około 20 typów:

1) cegły 1xX o wysokości 6 jednostek (normalne)

2) 1xX cegły 2 jednostki wysokości (niskie)

3) 2xX cegieł 6 jednostek wysokości (normalne)

4) 2xX cegieł 2 jednostki wysokości (niskie)

5) płyty kwadratowe wszystkie rozmiary

6) technika szpilek

7) osie

8) zaokrąglone cegły

9) koła i powiązane

10) tył i pokrewne

11) klocki z nadrukami i zdjęciami

12) okna, drzwi itp.

13) minifigurki

14) dekoracje

15 +) ... itd.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...