Pytanie:
Jak znaleźć pracę jako projektant LEGO?
jfyelle
2011-10-28 01:01:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze fantazjowałem o tajemniczej (i co prawda fajnej) pracy projektanta LEGO. Czy jest ktoś, kto wie, czego to wymaga?

  • Czy musisz iść na uniwersytet Lego i uzyskiwać dobre oceny?
  • Czy jest jakieś stanowisko w jakimś tajnym miejscu?
  • Czy dostaniesz pracę, będąc wystarczająco długo w fanklubie LEGO?
  • A może potrzebujesz wziąć udział w konkursie i zdobyć uznanie dla własnych projektów?
Mam coś do wniesienia, co nie uzasadnia odpowiedzi ... Jak stwierdzono w (wierzę) The Ultimate Lego Book (zgubiłem ją, więc nie mogę być pewien, ale szczegółowo opisuje proces rekrutacji twórców modeli / projektantów), jeden z etapy, przez które musi przejść potencjalny projektant, to konieczność skonstruowania modelu, który jest tak pomysłowy, jak to tylko możliwe, gdy przedstawiany jest z zestawem ogólnych elementów.
Trzy odpowiedzi:
#1
+22
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-28 01:58:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest fajny wywiad z projektantem LEGO Markiem Staffordem na temat The Brothers Brick:

Od fana LEGO do projektanta zestawów LEGO - wywiad z Markiem Staffordem

Podstawowy proces był następujący:

Stanowisko zostało ogłoszone i przesłano portfolio Marka. Następnie został zaproszony na dwudniowe warsztaty rekrutacyjne wraz z wieloma innymi kandydatami.

Czytałem także inne wywiady, takie jak ten z The LEGOLAND Discovery Center, w którym pytano o to, jak Alex Bidolak został mistrzem budowania modeli LEGO i przeszedł przez trasę konkursu.

#2
+10
Joubarc
2011-10-28 12:13:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierre Normandin podążył ścieżką od „dobrze znanego AFOL-a robiącego wspaniałe zestawy” do „AFOL zapraszanego od czasu do czasu przez LEGO do udziału w tajnych projektach” do „Rzeczywistego projektanta LEGO” (ja ' chciałbym powiedzieć „półbóg”, ale ma tendencję do marszczenia się na mnie, kiedy to robię). Był także jedną z pierwszych grup ambasadorów LEGO.

Ale w każdym razie najważniejszym kryterium jest to, że musisz być wspaniałym konstruktorem. Następnym krokiem jest poinformowanie LEGO o tobie w taki czy inny sposób, ale jeśli jesteś wspaniałym konstruktorem, są szanse, że tak się stanie. Następnie musisz zapytać o oferty pracy i oczywiście złożyć wniosek. Pod tym względem myślę, że jego ścieżka jest podobna do ścieżki Marka Stafforda.

Parki LEGOland czasami wypełniają swoje miejsca w konkursach, ale nie sądzę, żeby Billund to robił.

Edycja: przez oferty pracy nie znajdują się w żadnym tajnym miejscu, ale są dość łatwe do znalezienia w witrynie LEGO (myślę, że znajdują się w kategorii „Projektowanie / rozwój produktu”). Oczywiście, jeśli zdarzy im się szukać kandydatów na inne stanowiska w Twoim obszarze specjalizacji, być może obecność na miejscu jest również dobrą drogą do kontaktu z zespołem projektantów.

#3
+2
nijineko
2016-07-20 22:26:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brałem udział w konkursie Master Builder. Zwycięzcom potencjalnie zaoferowano pracę jako konstruktorzy i mistrzowie budowania. Stanowisko zostało ogłoszone na tablicach ogłoszeń LEGO, a konkurs, o którym mowa, odbył się w LEGOLAND California.

Czy możesz wypełnić tę odpowiedź trochę, bardziej szczegółowo na temat tego, czym był „konkurs mistrzów budowniczych”, gdzie i kiedy itp., Dlaczego nigdy nie będą organizować kolejnego i jak bycie mistrzem konstruktora może prowadzić do pracy jako projektant dla TLG.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...