Pytanie:
Jaki jest kolor bley (blay)?
jfyelle
2011-10-27 03:23:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wciąż czytam na różnych stronach internetowych lego o nieuchwytnym kolorze cegły zwanym „bley” lub „blay”. Co to jest i jaka jest jego historia?

Wygląda na to, że jest w tej samej rodzinie kolorów co [grue i bleen] (http://en.wikipedia.org/wiki/Grue_and_bleen).
@Dori również whack and blite, purkle, salmindrift, viollo, bright pinkish cucumber blue and [chucknorris] (https://stackoverflow.com/q/8318911/6471538).
Dwa odpowiedzi:
#1
+28
starblue
2011-10-27 17:03:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Około 2004 roku (o ile dobrze pamiętam) LEGO zmieniło kolorystykę na szary i ciemnoszary. Kolory przed zmianą były oryginalnymi szarymi kolorami, które były używane od momentu ich wprowadzenia. Były nieco cieplejsze niż dzisiejsze kolory, które wyglądały na wyblakłe, choć nie miało to nic wspólnego ze starzeniem się. Częściowo problem polegał na tym, że konkurencja (Megabloks) używała bardziej niebieskawych szarości, przez co szarości LEGO wyglądały staro.

Nowsze kolory mają zimniejszy, niebieskawy odcień i były powszechnie nielubiane w społeczności AFOL , ponieważ przez większość czasu wyglądają okropnie, jeśli są używane razem z istniejącymi starymi szarymi elementami. W zależności od oświetlenia odróżnienie starych i nowych odcieni szarości może być również trudne.

Stąd nazwa „bley” jest używana jako nazwa nowego niebieskawo-szarego.

Bley and Old dark-grey
BrickShelf

Myślę, że w tym momencie bley nie jest obecnie używany w obraźliwy sposób. To tylko obecna szarość Lego i jest często używana do odgadnięcia różnicy między „starą” szarością a nową.
Nie wspominając o tym, że jest krótki i rozpoznawany przez wszystkich.
OK, zredagowano, aby usunąć „uwłaczający”.
Bley na powyższym obrazku to coś, co nazwałbym ciemnym bleyem. Większość pozostałych cegieł jest szara, a płytka 6x6 po lewej jest jasnoszara lub jasnoszara
#2
+14
Joubarc
2011-10-28 14:04:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pewnym momencie LEGO zmieniło trzy swoje podstawowe kolory: jasnoszary, ciemnoszary i brązowy. To była tylko ostatnia z długiej serii traumatycznych zmian narzuconych przez duńską firmę i niektórzy fani nie mogli już tego znieść.

Chociaż niektórzy przysięgali, że nigdy nie dotkną LEGO ponownie i niektórych tak naprawdę to nie obchodziło, zdecydowana większość, która wiedziała, że ​​nie mogłaby zwalczyć swojego nałogu, gdyby chciała, zdecydowała się na bardziej bezinteresowne podejście protestacyjne, które składało się z połączenia „niebieskiego” i „szarego”, aby nazwać nowy kolory „bley”. Mieli nadzieję pokazać LEGO, jak bardzo nowy kolor wywoływał u nich mdłości, ale w końcu przyzwyczaili się do tego. I tak nie jest tak, że i tak mieli wybór.

Mówiąc poważnie, LEGO nazwało nowe kolory „średni kamiennym szarym”, „ciemnoszarym kamiennym” i „czerwonawo-brązowym”, podczas gdy fani nazwali je „jasnoniebieskimi” szary ”,„ ciemnoniebieski szary ”i„ czerwonawo-brązowy ”. Następnie LEGO wyprodukowało „jasnoszary jak kamień”, żeby wszystkich zmylić, ale na ich obronę, jeśli nazwiesz coś „średnim”, oznacza to, że to nie koniec skali, prawda? ?

Jak na ironię, bley jest znacznie mniej kamienny niż cieplejszy wcześniejszy ton, co jest jednym z powodów, dla których nie lubię jako budowniczy preferujący zamki. Z drugiej strony myślę, że kolorystyka jest odpowiednia do moich kosmicznych rzeczy.
Podobno lepiej pasuje do innych kolorów. Co może być po prostu legolese „jest bardziej błyszczące, więc dzieciom to się podoba”


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...