Pytanie:
Alternatywne produkty kompatybilne z LEGO
noisy
2011-10-27 13:58:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że ostatnio patent na LEGO wygasł i teraz każdy może stworzyć firmę produkującą klocki zgodne z LEGO.

Zastanawiam się, ile jest takich firm.

Znam jedną z mojego kraju, Cobi. Czy możesz wskazać mi inne alternatywy?

To naprawdę powinno zostać podzielone na pytania w rodzaju „Czy X jest kompatybilny z Lego?” lub „Czy mogę uczynić X kompatybilnym z Lego?” W przeciwnym razie otrzymamy każdą odpowiedź zawierającą nakładające się podzbiory i prawdopodobnie przegapimy dobre rady dotyczące konkretnych adapterów lub technik. Ogólnie rzecz biorąc, na tym etapie życia witryny _nie_ powinniśmy szukać pytań CW lub odpowiedzi.
Istnieje wiele różnych patentów. Te na oryginalne cegły dawno wygasły, a patenty wygasają po 20 latach.
Zgadzam się z Joe; nie ma jednego zestawu poprawnych odpowiedzi. To pytanie typu wiki, a na tę witrynę jest za wcześnie.
To drugie pytanie SE odnosi się do części patentowej: „Czy firmy produkujące elementy LEGO na zamówienie są do tego prawnie upoważnione?” : http://bricks.stackexchange.com/questions/250/are-companies-producing-custom-molded-lego-pieces-legally-entitled-to-do-so
Myślę, że Joe wpadł na dobry pomysł ... Choć jedna duża lista może się wydawać atrakcyjna, pytania dotyczące poszczególnych produktów są prawdopodobnie * o wiele * bardziej przydatne dla osób szukających dostępnych dla nich produktów.
Trzy odpowiedzi:
#1
+12
oezi
2011-10-27 14:04:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

jest co najmniej:

Zwróć uwagę, że niektóre z nich dają tylko niestandardowe akcesoria dla minifigurek, bardzo małe zestawy lub dokładne kopie oficjalnych zestawów, nie ma własnych naprawdę „dużych” zestawów, takich jak LEGO

#2
+3
Kramii
2011-10-28 02:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto kilka z nich:

#3
+1
JW8
2011-11-02 04:11:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brickarms tworzy ładną, niestandardową broń, akcesoria i minifigurki kompatybilne z klockami Lego.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...