Pytanie:
Czy przezroczyste neonowe klocki Lego są wykonane z innego plastiku niż zwykle?
aedia λ
2011-10-26 10:00:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje kilka kolorów przezroczystych, fluorescencyjnych klocków Lego. W szczególności „ trans neonowy żółty” i „ trans neonowy pomarańczowy”, wprowadzone na początku lat 90., występują w wielu wyspecjalizowanych kształtach, takich jak narty, anteny satelitarne i osłony.

Dyskusja Eurobricks na temat tego, dlaczego minifigurki nie są wykonane z przezroczystych kolorów, sugeruje, że przezroczyste kolory wymagają innej plastikowej żywicy niż zwykłe klocki:

Myślę, że część problemu polega na tym, że (według Jamiego Berarda [projektanta Lego]) przezroczyste klocki są wykonane z poliwęglanu (PC), a nie z ABS. I to jest w porządku przez większość czasu, gdy masz nieprzezroczysty ABS i przezroczysty komputer, działa dobrze. ... Ale kiedy części PC i PC zbliżają się do siebie, łączą się BARDZO CIŚNIE.

Tak naprawdę nigdy nie zauważyłem tego problemu w przypadku przezroczystych klocków, ale być może dotyczy to tylko niektórych bloków lub elastyczności potrzebnej w przypadku minifigurek. Mimo to dobrze jest znać charakterystykę tego, nad czym pracujesz!

Mogę znaleźć wiele informacji na temat zwykłych klocków ABS, ale niewiele informacji o tym, jak powstają przezroczyste neonowe klocki Lego. Czy te cegły są wykonane z PC, a nie z ABS?

Mam zwyczaj układania wszystkich moich zapasowych okrągłych płytek 1x1 razem i na pewno zauważyłem, że jeśli ułożę razem przezroczyste, trudniej je rozdzielić niż nieprzezroczyste.
możliwy duplikat [Z jakiego rodzaju plastiku są wykonane klocki Lego?] (http://bricks.stackexchange.com/questions/191/what-kind-of-plastic-are-lego-bricks-made-of)
Żywice PC są również bardziej ścierne dla form.
Jeden odpowiedź:
#1
+23
Joubarc
2011-10-26 18:46:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystko to jest poprawne, ABS nie może być przezroczysty, dlatego przezroczyste części są wykonane z PC, PC i PC zbyt mocno, a projektanci są faktycznie zabronieni robić tego w swoich modelach. (Mam 4-litrowe ostrze miecza świetlnego, które utknęło w skrzyżowaniu wiązki Technic, oba w kolorze czerwonym i nie mogę go wyjąć.)

Jestem prawie pewien, że jest projektant (prawdopodobnie Jamie Berarda rzeczywiście) prezentacja rzeczy zabronionych projektantom, ale nie mogę tego znaleźć.

Edycja: @Grandpappy znalazł to z powrotem: http://bramlambrecht.com /tmp/jamieberard-brickstress-bf06.pdf i rzeczywiście autorstwa Jamiego Berarda. Warto przeczytać wielokrotnie.

Tylko wyjaśnienie, mój link został dostarczony przez @Kramii!
Wiesz, nie ma się czego wstydzić :-)
Mam [mały zestaw kreatora] (http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=5865-1) (5865), który wymaga dwóch przezroczystych płytek 1x2 ułożonych jedna na drugiej. Ciekawe jest jednak to, że wszystkie trzy modele mają płyty ułożone w stos, więc nie ma potrzeby ich rozdzielać.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...