Pytanie:
Jaki jest dobry stosunek kupowania cegieł?
Pubby
2011-10-27 21:43:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę uzupełnić moją kolekcję kupując asortyment klocków 2x4,2x2,1x2 i 1x1 w różnych kolorach. Chcę, żeby były to cegły ogólnego przeznaczenia, głównie do rzeźb i budynków.

Jaki jest dobry stosunek części? Na przykład, czy powinienem kupować głównie 2x4 czy 2x2? Jakie kolory są używane najczęściej?

Dostałem głównie szare i czarne 1x4s i 2x4s, a następnie 1x2s, 1x3s, 1x6s i 2x2s. Kupiłbym też trochę 1x1, ale nie są one świetne do tworzenia struktur dźwiękowych. (Czy kiedykolwiek próbowałeś zbudować solidną ścianę z 1x1s?) W każdym razie, ponieważ nie mam doświadczenia w budowaniu dużych konstrukcji, zostawię to jako komentarz - chyba że pomyślisz, że to powinna być odpowiedź.
To pytanie jest niezwykle subiektywne. Używam głównie 1x1 i 2x2 w kolorze żółtym. Każda odpowiedź jest ważna, dopóki nie wymyślisz projektu, dla którego tak nie jest!
@ErikOlson Myślę, że można na to odpowiedzieć w konstruktywny sposób. Jest część subiektywna, ale także część obiektywna odnosząca się do średnich figur w zestawach. Eksperci wiedzą, że istnieją niezliczone sposoby na zbudowanie czegoś, ale wiedzą, że podczas budowania lepiej jest używać elementu A zamiast B, i tak powstają współczynniki.
Subiektywne pytania są często częścią złych pytań, ale nie wszystkie subiektywne pytania są złe: http://blog.stackoverflow.com/2010/09/good-subjective-bad-subjective/. W szczególności to pytanie jest „uczciwe i bezstronne, zachęca do faktycznych doświadczeń i nie jest bezmyślną zabawą społeczną” (rozwiązuje prawdziwy problem). Z kolei musimy upewnić się, że odpowiedzi _ są długie, wyjaśnić dlaczego i są poparte prawdziwymi doświadczeniami ekspertów konstruktorów Lego_. (Nie jestem też pewien, czy to jest subiektywne - założę się, że gdybyś zrobił jakieś obliczenia liczbowe na składzie zestawów, mogłyby pojawić się ciekawe wzory).
Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Ambo100
2011-10-27 21:56:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolory

Trudno powiedzieć, które kolory są używane najczęściej. Mam sześć różnych kolorów cegieł, które uważam za niezbędne do codziennego budowania miasta:

  • (monochromatyczny) czarny & biały
  • (podstawowy) czerwony, zielony & Niebieski
  • (drugorzędny) Żółty

Wybrałem te sześć kolorów, ponieważ są one powszechnie sprzedawane w wiaderkach i pojemnikach oraz są szeroko dostępne. Mają zazwyczaj najlepszy stosunek cegły do ​​ceny i są również bardzo wszechstronne, większość modeli można zbudować z tych sześciu kolorów. Są również jedynymi sześcioma kolorami, które mogą być rozpoznane przez czujnik koloru NXT / EV3.

Box of Lego bricks

W miarę budowania swojej kolekcji masz lepsze wyobrażenie o tym, jakie rzeczy lubisz budować. Budowniczy specjalizujący się w modelach średniowiecznych prawdopodobnie uznałby za niezbędne kolory takie jak szary i brązowy.

Cegły

Dobry stosunek części jest zmienny w zależności od Twoich potrzeb.

Załóżmy na przykład, że chciałem zbudować ścianę na poniższym obrazku, potrzebowałbym 40 1x2 i 8 1x1. Byłby to stosunek pięciu 1x2 na każde 1x1.

Brick wall

Oczywiście nie będzie to miało zastosowania do wszystkiego, co tworzysz, musisz zgadnąć na podstawie tego, jaką kreację próbujesz zrobić.

#2
+3
Joubarc
2011-10-28 00:25:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz zdobyć materiał do budowy wewnętrznej struktury, a kolor nie jest ważny, wybierz taki, który jest tańszy. Niebieski to dobry kandydat, czerwony nie. Czarny też powinien być w porządku.

Jeśli chodzi o rozmiary, nie ma prawdziwego sposobu na odpowiedź, ale jeśli budujesz 2 ćwieki szerokie, 2x4 jest tym, którego będziesz najbardziej potrzebował, z kreską 2x2 na końcach . Zwykle są one najłatwiejsze do znalezienia i tańsze niż dłuższe.

W przypadku budynku o szerokości 1 słupka będziesz oczywiście potrzebował trochę 1x1 na końce, ale użycie tylko 2x2 może być kłopotliwe, chyba że chcesz uzyskać efekt (spróbuj dobrze w ciemnoczerwonych płytkach 1x2, jest super), więc będziesz chciał zaopatrzyć się w 1x4, 1x6 i 1x8. Ponownie sprawdź ceny za sztukę.

Ale jeśli chcesz kupić duże ilości i szukasz dobrych cen, najprościej jest kupić pełne wanny - i wtedy nie musisz się martwić, które te, które otrzymasz, gdy asortyment zostanie naprawiony. Możesz również sprawdzić konkretne zestawy twórców do wyprzedaży (domy są dobrym źródłem 1x cegieł).

Czy wanny to naprawdę dobra okazja? W niektórych szybkich obliczeniach cena za cegłę wynosi 0,15 USD, a bricklink poniżej 0,05 USD
[6177] (http://shop.lego.com/en-US/LEGO-Basic-Bricks-Deluxe-6177): 650 klocków za 29,99 $. [3598] (http://www.brickset.com/detail/?set=3598-1) kosztował około 50 $ za 2000 cegieł. Ale to są oficjalne ceny, czasami można dostać trochę za mniej niż to. Ale tak, zawsze sprawdzaj ceny.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...