Pytanie:
Jakie są wymiary klocka LEGO?
Erik Olson
2011-10-28 02:58:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie są rzeczywiste wymiary cegieł? (zaczynając od 1x1 klocka) Talerze? Szpilki? Czy LEGO myśli o tym w jednostkach metrycznych, imperialnych czy w czymś innym?

Pięć odpowiedzi:
#1
+85
pcantin
2011-10-28 04:54:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ta ilustracja przedstawia wymiary w jednostkach LEGO. 1 jednostka Lego to 1,6mm (grubość plastikowej ścianki). W tych jednostkach średnica kołka wynosi 3 (= 4,8 mm).

enter image description here

+1 dla ** Lego Unit ma 1,6 mm ** - to ważna część, wszystko inne opiera się na tym.
Tutaj wyraźnie widzę to, co znalazłem metodą try-and-error - aby połączyć pionową ścianę z cegieł z pionowo zorientowaną długą cegłą (z szynami - https://bricks.stackexchange.com/questions/6316/what-is-the -cel-tej-płyty-z-poręczą-drzwi / 6317) Musiałem mieć raz na 5 słupków z boku ściany. 5 * wysokość = 6 * szerokość.
Jaka jest przerwa między cegłami? Czy ta grafika uwzględnia luki?
@posfan12 są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​siebie
Musi być trochę luzu, w przeciwnym razie trudno byłoby rozdzielić poszczególne części.
Odpowiedź @Joubarc's wskazuje na [pomiary Roberta Munafo pokazujące rzeczywisty rozstaw słupków 7,985 mm] (https://www.lugnet.com/~330/FAQ/Build/dimensions) lub 0,015 mm (0,0006 cala).
Jedna ważna uwaga. Grubość ściany jest różna! W przypadku płyt i cegieł 1xn grubość ścianki wynosi 1,6 mm, jak pokazano w odpowiedzi pcantin. W przypadku cegieł mxn (gdzie m> 1) grubość jest bliższa 1,2 mm z małymi wypustkami wyrównanymi z kołkami, jak pokazano w odpowiedzi Bartnecka.
@pcantin - Po dalszej analizie uważam, że istnieje możliwość gry. Żadna z moich cegieł nie ma dokładnie całkowitej szerokości i długości. Niestety nie mam wystarczającej reputacji, aby odpowiedzieć na to pytanie. Zmierzyłem 24 różne cegły i płyty. Uważam, że wymiary liniowe szerokości i wysokości to dokładnie 8,00 mm * liczba kołków - 0,2 mm. Kiedy zastosuję ten wzór do moich 48 pomiarów (24 * 2), otrzymam standardowy rozkład 0,016 mm. Wyjaśnia również pomiar 5,8 * 31,8 mm z odpowiedzi Bartnecka
#2
+44
LegoSonicBoy
2011-10-28 03:28:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten obraz z Brickipedia powinien ładnie to podsumować:

Talerz ma dokładnie jedną trzecią cegły wysokości (3.2 mm jak na schemacie). Innymi słowy, 3 talerze są ułożone w stos tak, aby pasowały do ​​wysokości cegły. Przydaje się, jeśli nie masz cegieł określonego rozmiaru, ale masz wystarczająco dużo płytek o tym samym kształcie i kolorze, aby pokryć ją wysokością.

#3
+16
Joubarc
2011-10-28 12:38:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż firma LEGO używa obecnie wskaźników metrycznych, może Cię zainteresować fakt, że cegły, które pierwotnie skopiowali (i kupili patent na później), zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii i dlatego prawdopodobnie używano miar imperialnych (chociaż wymiary nie są określone w oryginalnym patencie). Możesz wyszukać brytyjski patent 529580 lub Kiddicraft, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Mogą nadal istnieć resztki tego angielskiego dziedzictwa zakopane głęboko w dziedzictwie LEGO.

Ponadto, kiedy LEGO zaczęło, nie jestem pewien, jakie były ich wymiary lub tolerancja w tamtym czasie, ale prawdopodobnie nie były tak surowe, jak są teraz, co może wyjaśniać pewne dziwactwa w systemie. Na przykład odległość między kołkami została zmierzona jako 7,986 mm, a nie jako dokładne 8 mm.

Odkryłem, że [to streszczenie] (http://www.historia.com.pt/legos/clones/texts/kiddicraft.htm) idzie o wiele dalej niż to, co było ogólnie znane po procesie Tyco. Jest nawet napisana na ten temat teza.
@ErikOlson albo ta witryna zniknęła całkowicie (http://www.historia.com.pt), albo jest literówka (może http://www.historia.com). https://www.historia.com/legos/clones/texts/kiddicraft.htm też nie istnieje. https://web.archive.org/web/20150908034033/https://www.historia.com.pt/legos/clones/texts/kiddicraft.htm może być wersją zarchiwizowaną.
Użyłem LDraw na długo zanim dowiedziałem się o oficjalnym użyciu milimetrów przez TLG. W pewnym momencie samodzielnie zmierzyłem, że zwykła płyta podstawowa ma (w przybliżeniu) 10 cali szerokości. W LDraw jedna płyta bazowa ma 640 jednostek szerokości. Tak więc pierwotnie (i nadal to robię dzisiaj, mimo że wiem, że to nie jest poprawne) wizualizowałem system LDraw jako mający 64 jednostki na cal, a cegła 1x1 ma 5/16 cala szerokości i 3/8 cala wysokości (ignorując przerwy między cegły). 1/16 cala jest bardzo blisko 1,6 mm.
#4
+8
bartneck
2019-04-03 11:00:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dokładne pomiary wraz z łatwym do zrozumienia rysunkiem technicznym są dostępne tutaj. Plik PDF z wszystkimi wymiarami jest dostępny do pobrania.

enter image description here

#5
+7
Jakob
2012-11-04 03:32:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robert Cailliau podsumował, w jaki sposób wymiary klocków LEGO pochodzą z:

  • Podstawa ma wymiary 0,8 mm (czyli 1,6 mm już wspomniane wywodzi się z)
  • luz mierzy 0,1 mm (dla dodatkowej przestrzeni między elementami)
  • wysokość kołków 1.8 mm

Wygląda na to, że liczba jest taka sama jak podana w innych źródłach, ale istnieje różnica zdań co do wysokości słupka . Widziałem wartości 1,8 mm ( Robert), 1,7 mm ( Wikipedia) i 1,6 mm (odpowiedzi tutaj). Może różnica tkwi w logo „LEGO” na czopie.

Czy wewnętrzna wnęka i pokrętło nie musiałyby mieć tolerancji luzu? Zarówno wnęka, jak i pokrętło nie mogą mieć 4,8, więc albo gałka jest mniejsza, albo grubość ścianki bocznej jest cieńsza, aby uzyskać większy otwór. Jeśli przejdziesz do grafiki na stronie internetowej pana Cailliau, ściana boczna wynosi 1,2, pozostawiając wnękę 5,4 w oparciu o całkowity wymiar 7,8 (8-2 = 7,8). Pozostawia to tolerancję 0,6, która jest raczej duża. Gdyby użyć prześwitu pana Cailliau wynoszącego 0,2 między współpracującymi częściami, średnica prześwitu wynosiłaby 5,2, pozostawiając ścianę boczną o grubości 1,3. Alternatywnie moglibyśmy zredukować bota o.
Rozbieżność w wysokości słupka można łatwo rozwiązać, badając klocek reflektora 1x1: Twarz ze słupkiem reflektora jest wstawiona przez jednostkę podstawową 1,6 mm od teoretycznej granicy cegły bez luzu. Gdyby śruba miała wysokość 1,6 mm, nie mielibyśmy problemu z umieszczeniem kolejnego klocka przed czołem reflektora. Nawet jeśli kołek miał 1,7 mm wysokości, luz 0,1 mm nadal pozwalałby na taki wyczyn, aczkolwiek z bardzo ciasnym dopasowaniem. Doświadczenie pokazuje jednak, że nie możemy włożyć kolejnej standardowej klocka przed klocek reflektora, co wskazuje, że śruba reflektora (która jest pusta, więc nie ma tu logo) ha
Archiwum strony: https://web.archive.org/web/20170116173744/http://www.robertcailliau.eu/Lego/Dimensions/zMeasurements-en.xhtml


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...