Pytanie:
Czy ktoś zrobił własne klocki LEGO na zamówienie?
mikl
2011-10-26 20:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak się właśnie dowiedziałem, klocki LEGO są wykonane z tworzywa ABS.

Zastanawiam się, czy można by zrobić w domu proste formy, zdobyć trochę ABS granulki, stopić je i zrobić własne, niestandardowe cegły? Może nowatorskie kształty lub kolory?

Czy ktoś tego próbował, czy zadziałało?

Brzmi jak niesamowity pomysł!
Całkowicie wykonalne, wszystko, czego potrzebujesz, to [sprzęt] (http://gizmodo.com/5022769/exclusive-inside-the-lego-factory) i gotowe!
Fajne pytanie. Dużo odlewam żywicą w formach RTV, ale chciałbym dowiedzieć się więcej o odlewach ABS (porady i wskazówki).
Oprócz tych fanów, którzy zamówili profesjonalne formy do nowych części, nie. Niektórzy wykonali części frezowane, a nie formowane. To pytanie może być zbyt otwarte. Po pierwsze, jest to wykonalne, jeśli masz dużo pieniędzy, ale
To pytanie może być zbyt otwarte. Po pierwsze, jest to wykonalne, jeśli masz dużo pieniędzy, więc pytanie, na które można odpowiedzieć, może brzmieć: Czy ktoś wykonał niestandardową część przy użyciu sprzętu hobbystycznego? Również Bricks jest naprawdę zbyt ogólnikowy; bardzo trudno jest zrobić cegłę, znacznie trudniejszą niż miecz czy pistolet.
mleko: Jest to z pewnością „możliwe”, ponieważ robi to LEGO. Próbowałem nieco przekierować Twoje pytanie, ponieważ myślę, że szukasz bardziej praktycznej porady.
Tak, wykonalne powinno być prawdopodobnie ekstrapolowane jako „bez wydawania tysięcy dolarów” :)
BrickLink to dobra strona internetowa, na której można znaleźć różne rodzaje klocków Lego, np. niektóre, które były niedostępne przez rok, a potem zniknęły, nadal można tu przywieźć, a także wybór [Custom Parts] (http://www.bricklink.com/browseCustom.asp) - wiele z nich wygląda na zwykłe części które zostały „chromowane”.
Cztery odpowiedzi:
#1
+27
Pubby
2011-10-26 23:37:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osoby korzystające z drukarek 3D stworzyły własne klocki LEGO. Użyty plastik to ABS.

Post na blogu

From makerbot.com

Co ciekawe, drukarki 3d można skonstruować części LEGO - możesz je samodzielnie powielić!

Oczywiście do wykonania dobrych elementów potrzebna byłaby bardzo droga i wysokiej jakości drukarka. Tańsze mogą zrobić tylko wydrążone spodnie, a paski z produkcji są dobrze widoczne.

Czy możesz uściślić swoją odpowiedź? Cegły wykonane na drukarkach o wartości 100 000 USD współpracują z prawdziwymi cegłami, ale drukarki o wartości poniżej 1000 USD wytwarzają cegły o słabych tolerancjach.
Nawiasem mówiąc, samo LEGO używa drukarek 3D do prototypowania.
Ach, tak - oczywiście. Niewiele jest rzeczy, których nie możesz zrobić z drukarkami 3D :)
Odniesienie @Joubarc,? Nie żebym ci nie wierzył, ale fajnie byłoby o tym poczytać.
Przepraszam, to nie jest coś, co czytałem w sieci, ale byłem tego naocznym świadkiem. LEGO Benelux pożyczyło kiedyś BeLUG prototyp [8294 Excavator] (http://brickset.com/detail/?set=8294-1) do pokazania na imprezie, a tamtejsze siłowniki liniowe nie były w pełni funkcjonalne, ale prototyp części, które zostały wyraźnie wydrukowane w 3D. Być może widziałem to również przy innych okazjach, ale ten przykład był bardzo oczywisty.
Cóż, nic, co dobre wyszukiwanie nie może obsłużyć, najwyraźniej ... proszę bardzo: [LEGO zamienia koncepcje projektowe w działające prototypy przy użyciu drukarki 3D Objet] (http://blog.stratasys.com/2012/02/16/lego -zamienia-koncepcje-projektowe-w-działające-prototypy-przy użyciu-drukarki-objet-3d /) - wideo dostarczone przez LEGO jest bardzo interesujące.
#2
+19
Joubarc
2011-10-26 23:50:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Big Ben Bricks sprzedaje niestandardowe elementy kompatybilne z LEGO, głównie koła pociągów. Ponieważ produkują rozmiary, których firma LEGO nie robi, mają pewnego klienta, ale koszt produkcji jest zwykle dość wysoki jak na taką jakość.

BrickForge sprzedaje również elementy niestandardowe , podobnie jak BrickArms. Zwykle producent elementów niestandardowych skupia się na elementach, których firma LEGO raczej nie wyprodukuje, albo dlatego, że czuje, że element wypełnia zbyt małą niszę, albo dlatego, że nie chce (ramiona). Jest jednak popyt, więc te strony mają na celu wypełnienie luki.

Jeśli masz pomysły, może interesujący byłby kontakt z jednym z nich, aby dowiedzieć się więcej o ich procesach lub zasugerować część .

To pojawiło się, gdy wpisałem tę samą odpowiedź i treść! +1 do przewidywania.
Dziwię się, że nie stało się to w innym kierunku, zwykle jestem dość powolną maszynistką. Pozdrawiam, następnym razem mnie pokonasz :-)
#3
+9
fouric
2012-03-21 22:26:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, czy to na pewno możliwe. Jednak, jak podano na tej stronie:

Tworzenie fizycznych wydruków z dostarczonych przez nas modeli 3D wymaga pewnych rozważań produkcyjnych. Według Wikipedii precyzja elementów Lego jest mniejsza niż 10 mikronów. Jednak od początku 2012 r. Standardowe drukarki Makerbot mają rozdzielczość XY 100 mikronów (0,1 mm) i domyślną grubość warstwy 360 mikronów (0,36 mm). Dlatego ostrzegamy, że wykonanie Free Universal Construction Kit z obecnymi (z 2012 r.) Rozwiązaniami do stereolitografii DIY, takimi jak Makerbot, Printrbot lub RepRap, może nie mieć precyzji wymaganej do niezawodnego lub zadowalającego połączenia ze standardowymi elementami komercyjnymi. Wiele zależy od tego, jak dobrze dostrojona jest drukarka; w związku z tym Twój przebieg może się różnić. W każdym razie spodziewamy się, że sytuacja ulegnie stopniowej, ale nieuchronnej poprawie, wraz z ulepszeniami tych dynamicznie rozwijających się platform produkcyjnych. Pokazany tutaj dowód artysty został wykonany w białej żywicy utwardzanej promieniami UV przy użyciu komercyjnej drukarki 3D Objet („polyjet”), która ma rozdzielczość poziomą 42 mikrony i grubość warstwy 16 mikronów. Ponoko.com i inne prywatne usługi produkcyjne oferują drukowanie z maszyn Objet i innych urządzeń o wysokiej rozdzielczości.

Bezpłatna grafika i technologia [F.A.T.] Lab i Sy-Lab. „Darmowy uniwersalny zestaw konstrukcyjny”. Fffff.at, 20 marca 2012. http://fffff.at/free-universal-construction-kit.

Cytowany artykuł dotyczy uniwersalnego zestawu konstrukcyjnego, który pozwala aby połączyć razem dziesięć różnych typów zestawów konstrukcyjnych, a ponieważ jest to witryna Lego, możesz nie chcieć jej odwiedzać.

Jednak chodzi o to, że „standardowe” drukarki 3D (takie jak Makerbot lub RepRap) prawdopodobnie nie będzie miał precyzji do produkcji znośnych klocków Lego.

Potwierdzamy istnienie innych zabawek z klocków;)
Zestawy konstrukcyjne @Zhaph-BenDuguid:, jak w, K'Nex i Tinkertoys.
Owszem, uważamy je za nie na temat;), ale to nie powstrzymuje nas od szukania ...
#4
+1
Kate
2019-12-18 08:54:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto drukarka UV, która może drukować na klocku Lego, zobacz ten link. https://www.youtube.com/watch?v=3OD2DCCpe2U&t=15s

I myślę, że ta drukarka A3 UV to dobry wybór. http://www.wayprinter.com/uv-flatbed-printer/XP600-Epson-uv-printer-XP600sUV.htmlTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...