Pytanie:
Ile minifigurek faktycznie poleciało w kosmos?
Erik Olson
2011-10-28 14:00:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę wiedzieć, ilu było w kosmosie (nie muszą wrócić).

W kosmosie, ale bez minifigurki (po niemiecku): http://it-republik.de/jaxenter/artikel/Java-goes-to-space-0092.html
Na misji STS-134 było trochę LEGO, ale nie znalazłem informacji o minifigurkach. Nie widziałem też żadnego raportu o LEGO faktycznie używanym podczas misji. Tylko informacje prasowe mówiące, że LEGO zostanie uruchomiony. Czy ktoś wie więcej?
Sześć odpowiedzi:
#1
+22
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-28 14:13:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzeczywiste minifigurki w kosmosie

Opublikowano wiele filmów z misji ISS, na których wyraźnie widać jednego z astronautów (Satoshi Furukawa) na stacji trzymając model z kilkoma minifigurkami:

Minifigs In Spaaaaaaace!

Na stronach galerii wymieniają „Praca i życie w kosmosie - to są modele LEGO pokazane na filmach ”

Na ujęciach jest co najmniej 7, jeśli nie 8 minifigurek (zakładając, że każdy włos i twarz są częścią kompletnej minifigurki, zamiast używać ich ponownie do ujęć ):

Working at the the equipment wall Computers Getting ready for a space-walk Sleeping Quarters Going to the toilet Exercise Machines

Wygląda na to, że to pierwszy raz, kiedy rzeczywiste przegubowe minifigurki oficjalnie poleciał w kosmos.

Rumunka imieniem Oaida Raul wysłała wahadłowiec Lego [bs: 3367] balonem pogodowym na „krawędź kosmosu” 31 grudnia 2011 r., ale nie wypuścił rzeczywiste wartości osiągniętej wysokości:

2001: Odyseja cegieł

LEGO Shuttle on a weather balloon

Dwóch studentów z Kanady wysłało M inifigura aż do stratosfery w styczniu 2012 r., wystarczająco wysoka, aby zobaczyć krzywiznę Ziemi, którą można zobaczyć na stronach Toronto Star:

Minifigure in the Stratosphere, about 24,000KM up

Posągi minifigurek

Wcześniej najbliższą minifigurce oficjalnie wysłanej w kosmos były trzy wykonane na zamówienie aluminiowe statuetki minifigurek, które w tym roku trafiły na statek kosmiczny JUNO:

Statek kosmiczny JUNO, który przewiezie trzy figurki na orbitę Jowisza

The Roman god Jupiter, his wife Juno and Galileo Galilei
Rzymski bóg Jowisz, jego żona Junona i Galileo Galilei

Ten opublikowany artykuł kończy:

Ten wyjątkowy projekt wywołał uśmiech na twarzach wielu pracowników NASA i Lego i wzbudził zainteresowanie innych państw agencje kosmiczne. Czy minifigurki LEGO wkrótce wyruszą w kolejną podróż w kosmos? Czas pokaże. Ale do tego dnia miej oko na niebo w poszukiwaniu najszybciej poruszających się zabawek we wszechświecie.

Naleganie LEGOSpace.com, by nie wspierać głębokich linków, zawodzi, ale jeśli przejdziesz do Blog edukacyjny i przewiniesz do czwartku, 4 sierpnia 2011 r.

Minifigurki LEGO® z misją promowania badań kosmicznych

Trzy minifigurki LEGO® opuszczają dziś Ziemię sondą kosmiczną Juno z pięcioletnią misją na Jowisz, aby poszerzyć wiedzę o znaczenie badań planetarnych.

Zdjęcia minifigurek

Przed tymi dwiema misjami poprzednie misje były promowane jako wysyłanie minifigurek w kosmos podczas gdy w rzeczywistości były to zdjęcia minifigurek:

Klocki i produkty LEGO były na kilku misjach kosmicznych. Ostatnia misja NASA miała miejsce w 2004 r., Kiedy dwie minifigurki astronautów złapały przejażdżkę łazikami Spirit i Opportunity Mars Exploration Rovers.

Kiedy w rzeczywistości to, co się stało, to:

Dzisiaj Opportunity zwróciło zdjęcia z Marsa kolejnych trzech „LEGO Bricks” i Sandy Moondust, drugiego „astrobota” przedstawiającego LEGO Minifigurka.

A stylised picture of a Mini-figure on mars

Nie powiedzieli, że to pierwsze, prawda?
@ErikOlson, nie, ale zrobili z tego wielką rzecz, Lego under napisało projekt i nic w prasie nie oświadczyło, że zostało to zrobione wcześniej "Te dołączą do następujących mini-figurek w kosmosie".
#2
+6
Kyle Clayton
2019-04-10 01:12:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Super stary wątek, ale chciałem wnieść swój wkład :) Jestem inżynierem w Blue Origin i wyślę tę minifigurkę jeszcze w tym miesiącu na rakiecie New Shepard!

Generic 1980-something space guy flying on Blue Origin's New Shepard later this month!

Świetne zdjęcie! Dzięki za udostępnienie nam tego. Odpowiadanie na „stare” posty na StackExchange to dobra rzecz. To nie jest tylko forum lub tablica ogłoszeń. Nazwałeś minifigę?
#3
+4
Erik Olson
2011-10-28 14:52:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od 2010 roku istnieją zestawy Lego na ISS, ale nie ma żadnej wzmianki o minifigurkach oficjalnie zarządzających placówką.

#4
+3
oezi
2011-10-28 14:13:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

według tego artykułu NASA: co najmniej 3 - minifigi galileo galilei, boga Jowisza i jego żony Juno.

Sonda NASA Juno, lecąca do Jowisza, przenosi 1,5-calowe podobieństwo Galileo Galilei, rzymskiego boga Jowisza i jego żony Juno do Jowisza, kiedy statek kosmiczny wystartuje w piątek, 5 sierpnia [2011].

#5
+1
Joubarc
2011-10-28 14:20:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie myślę, że poprawną odpowiedzią na to pytanie jest „brak”.

Chociaż dwa Astroboty, Sandy Moondust i Biff Sterling, zostały zaprojektowane tak, aby śledź przygodę dwóch łazików eksplorujących Marsa, które zawierały tylko ich zdjęcia, a nie rzeczywiste minifigurki.

Pozostaje nam więc trzy wykonane na zamówienie aluminiowe minifigurki statku kosmicznego JUNO, ale uważane za minifigurki to trochę naciągane. Dla mnie to tylko posągi minifigurek, a nie prawdziwe. Nie są nawet żółte!

Żadnych minifigurek na ISS?
Nie bycie żółtym nie jest powodem, aby wykluczyć ich z bycia minifigurkami;) Jest teraz wiele "innych niż żółte" postaci, w tym te z serii Minifigures nielicencjonowane (Zombie, Wilkołak, Czarownica, Wampir itp.)
@ErikOlson - Nie jestem pewien co do minifigurek - jest tu wideo z Duplo na ISS: http://www.legospace.com/en-us/Videos/Default.aspx#354655
@Erik: nie według mojej wiedzy, ale mogę się mylić.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...