Pytanie:
Czy Grupa LEGO akceptuje zabawki wojenne?
Erik Olson
2011-10-28 03:09:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie jest stanowisko Grupy LEGO w sprawie zabawek wojennych? Inne marki produkują czołgi i sprzęt wojskowy. Zauważyłem, że zestawy LEGO zawierają bardziej realistyczne pistolety z serii Star Wars niż kiedyś. O co w tym chodzi?

Sześć odpowiedzi:
#1
+52
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-28 03:25:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pewnym sensie.

Z raportu na temat odpowiedzialności korporacyjnej Grupy LEGO:

Wytyczne dotyczące broni i konfliktów w doświadczeniach LEGO

Duża liczba minifigurek LEGO korzysta z broni i - prawdopodobnie - są regularnie ładowane przez nawzajem broń w ramach odgrywania ról przez dzieci. W Grupie LEGO zdajemy sobie sprawę, że konflikt w zabawie jest szczególnie powszechny wśród chłopców w wieku 4-9 lat. U większości dzieci występuje wewnętrzna popęd i potrzeba eksperymentowania z własnymi agresywnymi uczuciami w celu poznania agresji innych ludzi. To z kolei umożliwia im obsługę i rozpoznawanie konfliktów w scenariuszach niezwiązanych z grą. W związku z tym Grupa LEGO uważa, że ​​zabawa w konflikt jest całkowicie akceptowalna i integralna część rozwoju dzieci.

Doceniamy również dobrze udowodnioną zdolność dzieci do odróżniania zabawy od rzeczywistości. Jednak aby zachować równowagę między zabawą a konfliktem, od kilku lat przestrzegamy niepisanych zasad. W 2010 roku sformalizowaliśmy te zasady w wytycznych dotyczących używania konfliktów i broni w produktach LEGO. Podstawowym celem jest unikanie realistycznej broni i sprzętu wojskowego, które dzieci mogą rozpoznać w gorących punktach na całym świecie oraz powstrzymanie się od okazywania brutalnych lub przerażających sytuacji podczas komunikacji o produktach LEGO. Jednocześnie celem jest, aby marka LEGO nie była kojarzona z problemami gloryfikującymi konflikty oraz nieetyczne lub szkodliwe zachowanie.

Strona 26 raportu z 2010 roku.

A co z LEGO Halo? Nie widzę tego na ich stronie internetowej, ale logo LEGO jest napisane na niektórych modelach LEGO Halo (Halo jak w grze wideo MA)
@annonymously Zestawy Halo są wykonane przez MegaBloks, firmę produkującą „kompatybilne” zabawki budowlane. Czy masz jakieś linki do produktów marki LEGO? Ale tak czy inaczej byliby objęci fragmentem „unikaj realistycznej broni”.
Pistolet maszynowy jest moim zdaniem całkiem realistyczny, ale może tak naprawdę to tylko megabloki.
Wszystko, co mogłem znaleźć, to wszystko wyprodukowane przez AFOL i generalnie używa broni z BrickArms, zewnętrznego twórcy "realistycznej" broni. Rzeczywiście, TT Games stwierdziło (kiedy grał Prima Aprilis z gry LEGO Halo): „Halo” nie jest grą, która jest przeznaczona dla młodych graczy i nie jest właściwe, abyśmy w ten sposób rekrutowali ludzi do to doświadczenie. ”.
#2
+23
Matt Grum
2011-10-31 18:39:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ich pozycja zmieniła się na przestrzeni lat w odpowiedzi na zmieniające się nastawienie i presję komercyjną oraz rosnący wiek entuzjastów LEGO!

Pierwotnie klocki LEGO były dostępne tylko w jasnych podstawowych kolorach, np. czerwony niebieski i żółty, z wyraźnym brakiem zieleni poza podstawkami. Wydaje się całkiem prawdopodobne, że była to celowa próba powstrzymania ludzi przed budowaniem czołgów i pojazdów wojskowych, które w Europie były generalnie pomalowane na zielono. Twórca LEGO był znany jako pacyfista i miał silne opinie na ten temat.

Pamiętam, że kiedy seria Pirates wyszła w 1989 roku, były to pierwsze zestawy zawierające elementy, które były wyraźnie bronią palną: muszkiety , pistolety i armaty. Seria Pirates była również pierwszą, która zawierała twarze bez uśmiechu, dzięki czemu postacie mogą okazywać więcej emocji, w tym złości. Chociaż zestawy zamkowe LEGO dziesięć lat wcześniej zawierały broń, szerokie uśmiechy na twarzach rycerzy i strażników sugerowały brak agresji.

W kosmicznych zestawach zawsze istniała niejednoznaczność między tym, co jest bronią, a tym, co jest instrument naukowy, chociaż ten sam trend jest obserwowany w kierunku większego konfliktu w późniejszych zestawach. Rywalizacja z innymi zabawkami z klocków, które zawierają zestawy militarne, a także powiązania z filmami, spowodowała, że ​​konflikt / agresja jest główną cechą wielu zestawów LEGO wyprodukowanych niedawno, co prawdopodobnie spowodowało zmianę oficjalnego przekazu LEGO na ten temat, jak szczegółowo opisano. w raporcie odpowiedzialnym biznesu, do którego link znajduje się powyżej.

czy jest jakieś uzasadnienie dla twierdzenia „Wydaje się całkiem prawdopodobne, że była to celowa próba uniemożliwienia ludziom budowania czołgów i pojazdów wojskowych”?
cóż, mogę znaleźć wykonawcę LEGO, który powtarza to przed kamerą w [tym filmie] (http://www.dailymotion.com/video/x8ibuo_james-mays-top-toys-1-3_fun) o 8:36 - Jorian Murray „Lego Ad Exec” mówi „[założyciel] (http://en.wikipedia.org/wiki/Ole_Kirk_Christiansen) był pacyfistą i absolutnie nie chciał, aby LEGO było używane w grach wojennych i dlatego zostało pierwotnie wydane , po prostu pracowali z kilkoma kolorami podstawowymi ”. Nie do końca zadowolony z tego źródła.
Niektóre zestawy kosmiczne sprzed 1989 roku zawierały części, które można było zinterpretować jako broń science fiction (miotacze, fazery itp.), Ale można je również zinterpretować jako latarki, teleskopy, kamery lub inne urządzenia, które astronauci mogli nosić w kosmosie. Jednak to, czym te części * nie * były, było realistyczne - trzeba było * użyć swojej wyobraźni *, aby dowiedzieć się, czym one są lub mogą być, zamiast po prostu spojrzeć w dół i powiedzieć „och, to europejski pistolet z XVIII wieku”.
„raport odpowiedzialności korporacyjnej” jest teraz martwym łączem: /
#3
+13
Ali
2011-10-29 01:05:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że zestawy wojenne nie były dozwolone od pierwszego dnia w Lego, z często cytowanego powodu, dla którego Ole Kirk Christiansen nie chciał sprowadzić wojny do „stanu dziecinnej zabawy”. Podobno był również pacyfistą i znalazłem źródło, które twierdziło, że chociaż lego może produkować zwykłe elementy broni, nigdy nie będą bezpośrednio modelować współczesnej broni, ani też nie wyprodukują zestawu.

Chyba) w „Ultimate Lego Book” Christiansen upewnił się, że cegły w „kolorach armii” (tj. Zielonym, brązowym i oliwkowym) nie zostały wyprodukowane. Zmieniło się to jednak później, gdy różne zestawy oczywiście wymagały tych kolorów.

Mam nadzieję, że to pomoże!

#4
+7
RedRiderX
2011-10-28 03:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO zawsze było trochę niepewne, jeśli chodzi o nastawienie do zestawów związanych z wojną, co może być jednym z powodów, dla których większość producentów części na zamówienie specjalizuje się w realistycznych broniach.

Będąc przede wszystkim zabawkami dla dzieci, przestraszyli się z dala od przedstawiania czołgów i bitew na początku. Można powiedzieć, że skoro ogólnie kultura popularna miała łatwiejsze stanowisko wobec „grania w wojnę” (gry wideo prawdopodobnie odgrywały w tym dużą rolę), LEGO również złagodziło tę politykę. Myślę, że po raz pierwszy zestawy LEGO zawierały zabawkowe pistolety dla minifigurek, może to być zachodni motyw późnych lat 90-tych.

Być może wcześniej istniały pistolety laserowe typu blaster z motywami kosmosu i Gwiezdnych wojen. . Teraz wygląda na to, że dzięki Indianie Jonesowi i innym uzyskanym licencjom filmowym Lego ponownie zezwala na bardziej brutalne przedstawienie swoich planów zdjęciowych.

Nie, już piraci (i niebiesko-białe lub czerwono-białe siły antypirackie) mieli armaty, pistolety i karabiny, a to było na początku lat 90-tych (a nawet późnych lat 80-tych).
@PaŭloEbermann: To prawda, ale mieli historyczną broń tego rodzaju, którą można zobaczyć w każdym muzeum historii. Bardziej nowocześnie wyglądające pistolety i karabiny zostały wprowadzone z motywem Dzikiego Zachodu i zostały ponownie użyte w zestawach Indiana Jones - jednak następnie połączone z pojazdami, które po raz pierwszy mogły uchodzić za współczesne wojsko, a także uzupełnione o [ bardziej nowocześnie wyglądające akcesorium do broni] (http://www.peeron.com/inv/parts/62885).
#5
+7
KevinS
2012-11-16 12:28:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż obecne plastikowe „pistolety” Lego są generalnie bardziej oswojone (miotacze, pirackie pistolety), nie miało to miejsca w przypadku drewnianych zabawek z lat czterdziestych, w tym tego karabinu maszynowego z 1945 r. Ma około 18 cali długości i sprawia, że dźwięk tat-tat podczas obracania korby.

Wooden Lego Machine Gun

Niezły chwyt, gdzie to znalazłeś?
Chociaż znalazłem to zdjęcie w Internecie, w rzeczywistości jedno z nich jest moim właścicielem. Mój jest trochę ładniejszy, nie tak zużyty.
#6
+5
JW8
2011-11-01 21:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawet w niektórych klasycznych zestawach były zamki / rycerze z bronią, chociaż większość minifigurek została wybrana w kategorii pokojowych (astronauci itp.).

Jak zauważyły ​​inne plakaty, wiele nowych licencjonowanych zestawów (Star Wars & Indiana Jones) jest bardziej brutalnych, choć często w scenerii fantasy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...