Pytanie:
Czy Lego sprzedaje zestawy zaprojektowane przez fanów?
Erik Olson
2011-10-28 03:06:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój {syn, córka} przeczytał na pudełku LEGO, że zestaw został zaprojektowany przez fana LEGO. To jest niesamowite! Czy to powszechne i jak mój {syn, córka} się w to wpada?

Jakie zestawy projektowali do tej pory fani?

Jaki jest numer produktu na pudełku?
Możesz użyć „[potomstwo] (http://en.wikipedia.org/wiki/Offspring)”
@Joubarc: Kusi mnie, aby dodać to do mojego nowo zdobytego uprawnienia do edycji.
Jeśli to zrobisz, nie będę już mieć zestawów. (kaczki)
Pięć odpowiedzi:
#1
+14
Joubarc
2011-10-28 10:10:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz wspomnianego już Kuźnia i trzech pierwszych zestawów fabrycznych LEGO ( 5524 - Lotnisko, 5525 - Wesołe miasteczko i 5526 - Skyline, łącznie z 10 zwycięzców konkursu), następujące zestawy zostały zaprojektowane przez fanów:

Należy również pamiętać, że granica między głośnym AFOLem a projektantem LEGO staje się bardzo cienka i niektórzy ludzie ją przekroczyli (na przykład Pierre Normandin). Czy zatem nie można powiedzieć, że zestawy , które projektują teraz, są tworzone przez fanów? Projektanci są fanami na swój sposób!

Oprócz fanów, którzy zostali projektantami, LEGO od czasu do czasu zaprasza fanów na warsztaty. Na przykład ich wpływ na 10194 - Szmaragdowa noc jest oczywisty, choćby dlatego, że popychają oni LEGO do wykonania dużych kół pociągów.

Zatem granica między fanem a projektantem jest niewyraźna to na lepsze.

Właśnie przypomniałem sobie [10025 - Santa Fe Cars I] Jamesa Mathisa (http://peeron.com/inv/sets/10025-1) i [10022 - Santa Fe Cars II] (http://peeron.com/inv / sety / 10022-1) jeszcze dwa zestawy zaprojektowane przez wentylator.
Racja, zapomniałem o tym, dodam je, dzięki.
Warsztat kowala!!! Tęsknie za tym.
#2
+10
LegoSonicBoy
2011-10-28 03:16:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dobrze pamiętam, zaczęło się to w 2007 roku z inicjatywy LEGO o nazwie LEGO Factory, gdzie fani zostali zaproszeni do rywalizacji w projektowaniu modeli z wykorzystaniem LEGO Digital Designer. Zwycięzcy mieliby wtedy swoje zgłoszenia do pierwszych komercyjnych zestawów LEGO zaprojektowanych przez fanów.

Dziś LEGO Factory zostaje zastąpione przez Design by Me. Wynika z podobnej koncepcji, ale nie w sensie rywalizacji, ale w sensie osobistym. Oznacza to, że Ty lub Twoje dziecko możecie użyć LDD do zaprojektowania zestawu, udostępnienia go, a nawet stworzenia niestandardowej grafiki pudełka i wysłania go prosto do domu, tak jakbyś zamówił zestaw w samym sklepie internetowym LEGO.

Wydaje mi się, że były poprzednie wydarzenia, które zaowocowały wprowadzeniem na rynek i masową produkcją dzieł fanów, ale modele stworzone w konkursie Factory i inicjatywie Design by Me nie są produkowane masowo.

Jeśli chodzi o to, jakie zestawy masowo produkowane były do ​​tej pory przez fanów, wiem, że jest ich wiele (wierzę, że kilka zestawów budowlanych / architektonicznych), ale w tej chwili nie pamiętam ich nazw ani numerów produktów.
#3
+5
Kramii
2011-10-28 08:41:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zestaw 3739 Blacksmith Shop został stworzony przez fanów dorosłych przez Daniela Siskinda i został wprowadzony na rynek przez Lego w 2002 roku. Był to pierwszy z serii My Own Creation.

#4
+3
Tim
2011-11-02 14:39:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lego Cusoo to strona internetowa, na której możesz przesyłać zdjęcia swoich dzieł, a jeśli zdobędą wystarczającą liczbę obserwujących i głosów, mogą zostać przekształcone w oficjalny zestaw Lego. (Obecne wymaganie to 10 tysięcy głosów) Pierwszym wyprodukowanym masowo modelem był Shinkai 6500. Do tej pory wydano kilka innych modeli, w tym satelitę Hayabusa, zestaw Minecraft, Powrót do przyszłości i łazik Mars Curiosity. (W zamówienie)

  • Shinkai 6500
    #001 Shinkai 6500
#5
+1
JW8
2011-11-02 04:09:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Program Lego Design byMe oferuje możliwość projektowania, budowania i kupowania niestandardowych zestawów Lego przy użyciu oprogramowania Lego Digital Designer.

Główny program Design By Me najwyraźniej kończy się 16 stycznia 2012: http://toysnbricks.com/lego-design-by-me-closes-on-j January-16-2012/ Strona domowa DbM również ogłasza to pod adresem chwilę.
Szkoda ... tej notatki nie było na stronie DbM w zeszłym tygodniu. Przy odrobinie szczęścia Lego poprawi koncepcję i wróci z lepszą ofertą.
Nie, ogłoszenie brzmiało następująco: „To było zbyt skomplikowane dla dzieci. Sugerujemy skorzystanie z usługi Pick A Brick lub naszej usługi„ Hero Factory Recon ”. Naprawienie tego spowoduje, że będzie za drogie” :(


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...