Pytanie:
Jak mogę zmotoryzować koła w skali miasta?
Denis Otkidach
2011-10-26 16:31:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym zbudować pojazdy w skali miasta (o szerokości 6 studów) zmotoryzowane albo z silnikiem PF, albo z mechanizmem zegarowym. Obecnie głównym problemem jest połączenie koła (kół) z silnikiem. Czy są wystarczająco małe koła LEGO z otworem na oś? Masz inny pomysł, jak podłączyć go do silnika (z przekładnią, tarciem lub w inny sposób)?

Pięć odpowiedzi:
#1
+13
oezi
2011-10-26 17:11:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dobrze pamiętam, opony małych kół LEGO City idealnie pasują do tulei Technic 1/2, co daje otwór na oś, ale pamiętaj, że jest on bardzo płaski na podłożu . Nie wiem, czy jest wystarczająco wysoka, aby dodać bardzo mały bieg i zbudować połączenie z silnikiem.

small city wheel

4 szpilki wydają się niewystarczające do umieszczenia silnika lub mechanizmu zegarowego. Miałem na myśli 6 szpilek stosowanych w ciężarówkach, autobusach, SUV-ach: używają dużych kół. Ale i tak jest to przydatna informacja.
jeśli użyjesz 1/2 tulei i dodasz oś samodzielnie, możesz zbudować swój pojazd tak, jak chcesz - zależy to tylko od używanej osi.
Jeśli sprzęt nie pasuje, pasowałby pasek z gumką.
@Pubby Wiesz, że robią paski LEGO Technic.
#2
+11
retracile
2011-11-02 08:06:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele silników typu pull-back do kół systemowych. Przejrzyj sekcję Bricklink Silnik, nieelektryczny. Jest nawet jeden silnik elektryczny z możliwością ładowania.

W niektórych starych zestawach kosmicznych była też opona w całości z gumy z otworem na oś który może mieć bardziej okrągły kształt niż szukasz.

#3
+11
pcantin
2012-12-24 02:48:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odkąd padło to pytanie, chciałem zbudować coś, co pasowałoby do tej skali. Oto wynik:

enter image description here

Wiem, że to nie tylko użycie elementów LEGO, ale pomyślałem, że nie ma sposobu, aby silniki LEGO pasowały „do wnętrza” normalnego wyglądający pojazd LEGO City. Tak więc jest to w zasadzie domowa cegła z napędem silnikowym wykonana z cegły 2x2 przyklejonej do cegły kół 2x2. Następnie wypatroszyłem wnętrze, aby zrobić miejsce dla całej elektroniki.

Jest kontrolowany przez układ ATtiny (podobny do układu Arduino) i wykorzystuje baterię LIPO 3,3 V. Silnik to mały „pager”, który dostałem ze starej zabawki. Chip jest programowalny i może uruchamiać silnik z różnymi prędkościami. Jestem prawie pewien, że mógłbym wymyślić sposób na zrobienie mechanizmu sterującego, który będzie do niego pasował, i, jeśli naprawdę oszaleję, klocek BlueTooth do zdalnego sterowania ...

Możesz to zobaczyć w więcej szczegółów znajdziesz w tym filmie, obejrzyj go w tym filmie, a więcej zdjęć mam na moim blogu.

+1 Miałem właśnie zmienić coś, co uważałem za literówkę, dopóki tego nie sprawdziłem. Naprawdę miałeś na myśli, że to chip ATtiny. :)
W tym przypadku plik ATtiny13. Uwielbiam pracować z tym chipem. Zamierzam zdobyć kilka natynkowych, aby wykonać jeszcze mniejsze projekty.
#4
+6
Denis Otkidach
2011-11-03 18:09:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość pojazdów w nowoczesnych zestawach miejskich ma koła z oponami ∅20 × 12 mm. Taką oponę można założyć na 12-zębową podwójną przekładnię stożkową lub kombinację węższego koła ∅11 × 8 mm i 12-zębowej przekładni stożkowej, aby połączyć z oś. Jedynym problemem, jaki widzę w tym rozwiązaniu, jest to, że opony są nieco spuchnięte przez bieg, więc nie obracają się swobodnie, gdy są przykryte błotnikiem z łukiem.

Byłoby miło zobaczyć zdjęcie tej konfiguracji.
#5
  0
Mr. Shiny and New 安宇
2014-08-25 21:27:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz spróbować połączyć koła za pomocą kołka / osi ciernej

enter image description here

Zapewnia to pewne tarcie na piaście koła, jednocześnie zapewniając silnik i oś do skrętu. Nie zadziała, jeśli jest zbyt duży opór, ale w przypadku małych konfiguracji może być w porządku i będzie pasował do wszystkich istniejących kół połączonych pinami. Jeśli czujesz się szalony, zawsze możesz przykleić oś do piasty koła lub użyć kawałka pręta wciśniętego w sworzeń, aby zwiększyć tarcie. Nie żebym polecał takie techniki!

Jest też kilka kół, które są obracane przez osie, na przykład ta. W rzeczywistości na tej stronie można zobaczyć wiele zestawów kół / opon, które zostały wysłane przez Lego, a jest wiele takich, w których piasta koła jest połączona z osią. Każdy z nich można łatwo zmotoryzować, chociaż nie wszystkie będą wystarczająco małe dla 6-cio szerokiego miasta.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...